کد خبر: 1038755 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان:

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین گفت: ارائه آموزش های مهارتی در قزوین توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان برای ۱۴ هزار نفر انجام شد که از این تعداد هفت هزار و ۲۰۰ نفر زن و ۶ هزار و ۸۰۰ نفر مرد بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محسن مددی امروز در نشست شورای مهارت که با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای، اظهار کرد: ارائه آموزش های مهارتی در استان قزوین برای ۱۴ هزار نفر طی سال جاری انجام شد که این آموزش ها شامل مراکز دولتی و خصوصی بوده است و هفت هزار و ۲۰۰ نفر از آموزش دیدگان زن و ۶ هزار و ۸۰۰ نفر مرد بوده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بیان کرد: تربیت نیروی متخصص و ماهر در قالب دوره های فنی و حرفه ای در مراکز ثابت یا دولتی، جوارکارگاهی، روستایی و سکونتگاه های غیر رسمی،دانشگاهی و صنایع و زندان و پادگان ها دنبال شده است.

مددی  با تاکید بر تقویت بخش خصوصی برای ارایه آموزش های مهارتی مورد نیاز جامعه،گفت: تعهد عملکرد آموزشگاه های خصوصی استان قزوین ۳۸ درصد بوده که رضایت بخش نیست و نشان می دهد در حوزه آموزشگاه های خصوصی نیازمند کار بیشتر هستیم.

به گفته وی، ۶۰ درصد آموزش های مهارتی ارائه شده به متقاضیان در سطح این استان امسال تقاضا محور و براساس اعلام نیاز بنگاه‌های اقتصادی بوده است.

این مسئول ادامه داد: توسعه آموزش های مهارتی در بخش های کارآفرینی و گردشگری در اولویت برنامه های اداره کل فنی و حرفه ای استان است که امسال شاهد راه اندازی مرکز آموزش تربیت مربی باغبانی کشور در قزوین بودیم.

مدیر کل  آموزش فنی و حرفه‌ای استان بیان کرد: تاکنون چهار دوره آموزشی برای ۸۵ مربی باغبانی در استان قزوین برگزار شده است.

مددی عنوان کرد: تلاش داریم با توجه به ظرفیت های استان دوره های آموزش مهارتی گردشگری و کشاورزی را در قزوین ایجاد و نهادینه کنیم.

وی یادآور شد: در سال جاری ۲۵ تفاهم نامه آموزش مهارتی با بخش خصوصی و نهادهای مختلف در استان منعقد شده که این مهم در تقاضا محور شدن بیشتر آموزش های مهارتی موثر بوده است و همجنین امسال مجوز تاسیس و راه اندازی ۱۱ مرکز جوار کارگاهی صادر شد که به استفاده از ظرفیت و امکانات صنایع برای ترویج مهارت آموزی کمک می کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در راستای نیاز کشور و استان قزوین به آموزش مهارت های نوین و الکترونیک، مرکز مهارت های پیشرفته محمدیه در شهرستان البرز از امسال به این موضوع اختصاص داده شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان افزود: در راستای ارائه آموزش های نوین مهارتی همچنین کارگاه اینترنت اشیا در مرکز محمدیه راه اندازی شده و فردا نیز گلخانه هوشمند در مرکز آموزش فنی و حرفه ای خوزنین در شهرستان بوئین زهرا راه اندازی می شود.

مددی در پایان اضافه کرد:  اعطای نشان ملی مهارت آموزی با مشارکت اتاق بازرگانی نیز به شکل پایلوت در قزوین دنبال و پیگیری می شود.

استان قزوین استفاده از ظرفیت اینترنت زندان فنی و حرفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر