کد خبر: 1038710 A

معاون بازرسی سازمان صمت فارس خبر داد:

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: در بازرسی از خانه‌ای در شیراز ۱۹۰ میلیون ریال روغن خوراکی احتکار شده کشف و برای صاحبخانه پرونده تخلف تشکیل شد.

به گزارش ایلنا مهدی حسنی گفت: با همکاری پاسداران گمنام امام زمان (عج) سپاه فجر فارس انبار احتکار روغن خوراکی در یک خانه کشف و پرونده تخلف برای صاحبخانه تشکیل شد.

وی گفت: از این خانه تعداد ۳۸۴ بطری روغن ۲۷۰ گرمی، ۴۴۴ بطری روغن ۸۱۰ گرمی و ۱۹ حلب روغن ۱۶ کیلوگرمی کشف شده و برای صاحبخانه پرونده تخلف احتکار به ارزش بیش از ۱۹۰ میلیون ریال تشکیل و برای طی مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

معاون بازرسی سازمان صمت فارس تاکید کرد: بازرسان این سازمان با جدیت با متخلفان و برهم زنندگان نظم بازار برخورد می کنند.

حسنی گفت: در مراجعه بازرسان به انبارها و یا منازلی که به انبار کالا می پردازند برخی مدعی می شوند که این کالاها را برای عرضه به بازار انبار کرده اند و هدف احتکار نبوده در حالی که به ثبت انبار یا منزل خود در سامانه جامع انبارها اقدام نکرده اند و عدم ثبت در این سامانه به منزله احتکار کالا بوده و با متخلف برابر قوانین برخورد خواهد شد.

معاون سازمان صمت فارس از مردم درخواست کرد که در صورت مواجهه با موضوع احتکار کالا یا مشاهده تخلیه کالا در اماکن غیر انبار و واحدهای مسکونی، مورد را با شماره تلفن‌های ۱۲۴، ۳۲۳۴۰۰۰۰ و ۱۳۵ مطرح و اطلاع رسانی کنند.

امام زمان حقوق سازمان صنعت معدن و تجارت استان معاون مصرف کنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر