کد خبر: 1038629 A

رئیس شورای شهر اصفهان مطرح کرد:

رئیس شورای شهر اصفهان نسبت به کمبود ذخیره اب پشت سد زاینده رود ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایلنا ازاصفهان، علیرضا نصر اصفهانی امروز (یکشنبه) در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای شهر اصفهان، اظهار کرد: متاسفانه با توجه به کاهش نزولات آسمانی با وضعیت نگران کننده ای در خصوص کمبود ذخیره پشت سد مواجه هستیم. صرفه جویی موضوعی است که باید در زمان خشکسالی و ترسالی جدی گرفته شود. مسئولان شفاف و روشن با مردم صحبت کنند و مشکلات را بگویند تا بتوانیم از مشارکت مردم بهره ببریم و در آینده مشکلات متعدد گریبان ما را نگیرد. ما باید به دور از تعارفات معمول و مرسوم مردم را به صرفه جویی دعوت کنیم.

وی اضافه کرد: شهرداری اصفهان به عنوان عمده مصرف کننده انرژی برنامه های مطلوب خود را در خصوص صرفه‌جویی استمرار ببخشد و با نهایت صرفه جویی شرایط بهتری را برای مدیریت شهری رقم بزند هرچند که شهرداری اصفهان بارها از مراجع مختلف تشویق شده است.

نصر اصفهانی ادامه داد: یکی از اتفاقاتی که روز 22 بهمن، ریاست جمهور شفاف اعلام کردند انتقال آب از خلیج فارس به شهرهای مختلف از جمله اصفهان بود و پیش بینی می شود تا پایان این ماه کلنگ زنی این پروژه به زمین زده خواهد شد، امیدواریم این طرح به عنوان یکی از طرح های بدون معارض سریعتر به سرانجام برسد.

رئیس شورای شهر اصفهان تاکید کرد: من لازم می دانم در این جلسه گله مندی خود را نسبت به معدود موتورسواران که در روز 22 بهمن برخلاف سخن رهبری که بر ضرورت حفظ حرمت و کرامت مسئولان بارها سخن گفتند عده‌ای ریاست محترم جمهور مستقر را مورد جسارت قرار دادند اعلام کنم و از ریاست جمهوری عذرخواهی می کنم و امیدوارم کسانی که شان و جایگاه و متانت و ادب مردم را مخدوش کردند پاسخگوی رفتار خود باشند.

نصر اصفهانی اضافه کرد: امیدوارم با برنامه ریزی بهتر در آینده چنین رفتارهایی که موجب آبروریزی شهر اصفهان و شهروندان اصفهان است را شاهد نباشیم و همیشه حرمت اصفهان را در برنامه های مختلف حفظ شود.

وی گفت: از ستاد امر به معروف و نهی از منکر می خواهیم در خصوص این منکر اقدامات لازم را انجام دهند و از مسئولان عزیز که این موضوع را پیگیری کردند تقدیر و تشکر می کنم.

رئیس شورای شهر اصفهان گفت: تا امروز بررسی بودجه شهرداری مرکزی، سازمان‌ها و مناطق اصفهان در کمیسیون های تخصصی شورا به سرانجام رسید و از فردا بررسی بودجه وارد جلسات تلفیق می شود و این جلسات صبح و بعدازظهر به مدت 8 روز از ساعت 6:30 دقیقه صبح تا 6 بعدازظهر ادامه خواهد داشت، امیدواریم با اهتمام برادران  و خواهران عضو شورا بتوانیم 10 اسفند در جلسه علنی بودجه 1400 اصفهان را ارائه و تصویب کنیم.

نصر اصفهانی اضافه کرد: در بررسی های انجام شده عمده درآمدهایی که شهرداری پیش بینی کرده است، عوارض مالیات بر ارزش افزووده 1122 میلیارد تومان، فروش اموال غیر منقول شهرداری 900 میلیارد تومان، اوراق مشارکت 780  تومان، سرمایه حاصل از سرمایه گذاری 590 میلایرد تومان، بهای خدمات 150 میلیارد تومان، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته 1228 میلیارد تومان که جمع این موارد 7727 است، که با بقیه درآمدهای کوچکتر به 8650 میلیارد تومان خواهد می‌رسد.

وی تاکید کرد: بررسی درآمدها نشان می‌دهد که بسیاری از درآمدهایی که از اداره شهر تامین می شود منابعی غیر از مردم دارد و فقط 30 درصد مربوط به تراکم و پروانه ساختمانی خواهد بود که این یک گام مهم در مدیریت شهری اصفهان بوده است.

اصفهان خشکسالی خلیج فارس شورای اسلامی شهر شورای شهر شورای شهر اصفهان ایلنا استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر