کد خبر: 1038597 A

در شبانه روز گذشته ؛

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به انجام یکهزار و ۱۰۰ تست طی شبانه روز گذشته و مثبت بودن ۳۰۰ تست، گفت: ۷۰ نفر نیازمند بستری در مراکز درمانی بودند.

به گزارش ایلنا از رشت، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تعداد مبتلایان جدید بیماری کرونا استان گیلان، گفت: در بیست چهار ساعت گذشته از هزار و ۱۰۰ نفر از شهروندان گیلانی در شبانه روز گذشته تست کرونا انجام دادند.

وی بیان اینکه از این تعداد تست کرونا ۳۰۰ نفر از هم استانی‌ها مثبت اعلام شد، افزود: از این تعداد ۷۰ نفر نیازمند بستری در مراکز درمانی و بیمارستانی استان گیلان بودند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۲۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند، از شهروندان خواست بیشتر از گذشته رعایت دستورالعمل‌ها را مد نظر قرار دهند.

حیدرزاده با تاکید بر اینکه آغاز واکسیناسیون عمومی به معنای پایان یافتن بیماری کرونا نیست، اضافه کرد: رعایت دستورالعمل‌ها تا پایان واکسیناسیون و از بین رفتن کرونا به اولویت شهروندان تبدیل شود.

وی در ادامه با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح غربالگری شهید سلیمانی با محوریت سالمندان در استان گیلان، افزود: از بیش از ۳۰۰ هزار سالمند گیلانی تاکنون بیش از ۷۸ هزار سالمند در قالب این طرح غربالگری شده اند.

حیدرزاده به شناسایی بیش از ۷۳۰ سالمند مشکوک به کرونا در قالب اجرای این طرح اشاره کرد و ادامه داد: همچنین دو هزار و ۲۳ سالمند نیازمند مراقبت در منزل و ۷۰ بیمار نیز سالمند نیازمند بستری در مراکز درمانی بودند.

استان گیلان دانشگاه علوم پزشکی مد مراکز درمانی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر