کد خبر: 1038483 A

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از غربالگری بیش از 78 هزار سالمند گیلانی در مرحله دوم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، آبتین حیدرزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در چهل و چهارمین وبینار گزارش صبحگاهی هماهنگی و بررسی روند اجرای طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: در اجرای مرحله دوم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ، بیش از هفتادو هشت هزار و 340 تن از سالمندان گیلانی غربالگری شدند که از این تعداد، حدود 763 مورد مشکوک به بیماری کرونا شناسایی  و دوهزار و 23 مورد مراقبت در منزل و حدود 70 مورد نیز به بیمارستان های سطح استان ارجاع داده شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه در اولین محموله ارسالی از سوی وزارت بهداشت۱۳۰ واکسن کرونا به گیلان اختصاص ‌یافته است ، گفت :  این واکسن  هر هفته و در هر نوبت با میزان بیشتری در اختیار دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار می‌گیرد. تمامی کادر درمان بیمارستان‌های خصوصی و دولتی گیلان ( در خط اول مواجهه با کرونا) ، سالمندان،  بیماران دارای بیماری های زمینه ای مشخص ، کارکنان ،  مشاغل خاص و عموم مردم به ترتیب در اولویت دریافت واکسن  هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه در خاتمه با اشاره به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی  از سوی مردم در سطح کشور و استان ، تشدید نظارت ها ، ایمن سازی مراکز صنفی و جلوگیری از تجمعات غیر ضروری و برخورد قاطعانه با افرادی که موجب آسیب به جامعه می شوند را مورد تاکید قرار داد.

 

 

بیمارستان جامعه دانشگاه علوم پزشکی درمان تشدید نظارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر