کد خبر: 1038474 A

مدیرکل راهداری استان مطرح کرد:

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از ثبت 35 میلیون و 919 هزار و 602 تردد در 10 ماهه سال جاری در محورهای مواصلاتی این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، ایوب کرد اظهار داشت: بر اساس آمار دریافتی از 80 دستگاه تردد شمار آنلاین نصب شده در محورهای مواصلاتی استان تردد ثبت شده این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 42 میلیون و 897 هزار و 917 تردد کاهش 16 درصدی را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه شیوع بیماری کووید 19 بر سفرهای جاده ای تاثیر گذار بوده است، گفت: با توجه به در پیش بودن روزهای پایانی سال انتظار می رود با همراهی شهروندان گرامی به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا همچنان شاهد کاهش ترددها در راه های ارتباطی باشیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان از نصب و راه‌اندازی 12 سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای مواصلاتی اصلی و شریانی این استان در سال جاری خبر داد و افزود: در راستای افزایش خدمات رسانی به کاربران جاده ای و بهره وری و کارآیی فعالیت های اداره مدیریت راه‌های این اداره کل، توسعه سامانه های حمل و نقل هوشمند به ویژه سامانه های ثبت تخلفات تردد و دوربین های نظارت تصویری جاده ای در اولویت قرار دارد.

کرد افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده علاوه بر 12 سامانه نصب شده ثبت تخلفات عبور و مرور، 8 سامانه دیگر نیز تا پایان سال جاری در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان نصب خواهد شد تا به پیشگیری از تخلفات و کاهش سوانح رانندگی استان کمک کند.

وی خاطر نشان کرد: سامانه تلفنی و پیامکی 141 به عنوان ابزارهای ارتباطی شهروندان جهت اطلاع یابی از آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی، شرایط آب و هوایی، انسداد و رخدادهای جاده ای و ثبت  و رسیدگی به شکایات  مردمی در زمینه حمل و نقل جاده ای و راهداری است.

استان سیستان و بلوچستان خدمات رسانی راهداری و حمل و نقل جاده سیستان و بلوچستان محورهای مواصلاتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر