کد خبر: 1038448 A

تقوایی خبر داد:

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: امسال شاهد رشد ۸۰ درصدی میزان سرمایه‌گذاری خارجی در استان بوده‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مهدی تقوایی مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: امسال شاهد رشد ۸۰ درصدی میزان سرمایه‌گذاری خارجی در استان بوده ایم و نتیجه آن رسیدن نرخ بیکاری به ۱/۵ درصد در خراسان‌رضوی است.

وی افزود: خراسان‌رضوی از لحاظ نرخ اشتغال‌ زایی در ۹ ماهه اول امسال رتبه اول در کشور را کسب کرده است، از سویی دیگر نرخ مشارکت استانی در اشتغال و کارآفرینی در استان ۲/۴۷ است. در این زمینه استان رتبه دوم در کشور را داراست.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در سال گذشته میزان سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در استان ۱۴۱ میلیون دلار بوده است، در سال جاری با بهبود فرهنگ کسب‌ و کار، سرمایه‌گذاری خارجی به همراه پروژه‌هایی که قرار است تا در دولت مصوب شود، ۲۵۶ میلیون دلار خواهد بود و حدود ۱۳۰ میلیون دلار از این پروژه‌ها مصوب شده‌اند.

تقوایی بیان کرد: امسال با بهبود فضای کسب‌وکار در طول ۹ ماه اول سال، ۲۰۵ پروژه با اعتبار ۸ هزار میلیارد تومان به آمادگی بهره‌برداری رسیده است. بعضی از صنایع مانند لوازم منزل و لوازم‌الکترونیکی به دلیل تحریم‌ها در داخل تولید شدند. اقلامی که از طریق واردات در کشور تامین می‌شدند به دلیل تحریم‌ها در کشور تولید شدند و در آن‌ها سرمایه‌گذاری داخلی انجام شده است. در حال حاضر ۳۵۰ واحد دانش‌بنیان و مراکز رشد فناور در حوزه سرمایه‌گذاری داخلی در استان ورود پیدا کرده‌اند.

اشتغال خراسان رضوی رشد سرمایه گذاری مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر