کد خبر: 1038438 A

مدیرکل امور شهری استانداری قزوین:

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استان قزوین گفت: اعتباری به مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال جهت اجرای عملیات زیرسازی و آسفالت معابر خاکی شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر در استان قزوین اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مصطفی صالحی اظهار کرد: در این طرح گسترده، عملیات زیرسازی و آسفالت اساسی با رعایت اصول فنی و زیرسازی‌های لازم با کیفیت مطلوب و با هدف ارتقای کیفی و بهسازی معابر شهرهای استان قزوین انجام می‌شود.

مدیرکل امور شهری استانداری افزود: روان سازی تردد شهروندان، ارتقای کیفی، بهسازی معابر و مناسب سازی محیط و سیما و منظر شهری در این اقدام مدنظر مدیریت شهری قرار دارد. 

صالحی با بیان اینکه مساحت معابر خاکی شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت استان، ۵۷۴ هزار مترمربع است، تصریح کرد: اجرای نهضت آسفالت با هدف اصلاح چهره شهر، روان سازی تردد وسایل نقلیه، تأمین آرامش و آسایش شهروندان انجام شده است و تا بهسازی تمامی معابر خاکی ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: تمامی معابر بهسازی شده، پس از اتمام کار به مرحله آزمایش وارد می شوند و نقص احتمالی این عملیات نیز مرتفع خواهد شد.

این مسئول شهری اضافه کرد: نحوه زیرسازی و جنس آسفالت از عواملی است که باعث افزایش عمر آسفالت می‌شود که در این راستا تمامی اقدامات بر اساس استانداردهای لازم صورت پذیرفته است تا بتوانیم از نظر کمی و کیفی شاهد افزایش عمر آسفالت باشیم.

مدیر کل امور شهری استانداری عنوان کرد: متأسفانه در برخی معابر به جهت اجرا نشدن عقب نشینی املاک به دلایل مختلف، امکان زیرسازی و آسفالت وجود ندارد بنابر این از همه شهروندان استان قزوین دعوت می‌کنیم جهت تعامل و رفع تعارضات در معابر به شهرداری کمک کنند.

صالحی، رضایت شهروندان را مهمترین و بزرگترین سرمایه مدیریت شهری دانست و گفت: تحقق این موضوع، اولویت اقداماتِ شهرداری است و شهرداری ها موظفند متناسب به نیاز شهروندان اقدام به تخصیص بودجه و اجرای پروژه ها کنند.

استان قزوین سرمایه شهرداری عقب نشینی مناسب سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر