کد خبر: 1038411 A

در گفت وگو با ایلنا تاکید شد:

رئیس اتاق اصناف استان اردبیل گفت: در راستای پیشگیری از شیوع کرونا کسبه ای که در رعایت پروتکل‌های بهداشتی کم کاری کنند جریمه می شوند و در صورت تکرار مغازه آنها پلمپ می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا, مهدی اشجع شامگاه شنبه به همراه رئیس اداره اماکن استان و روسای اتحادیه‌های صنفی و همچنین بازرسان بهداشت از نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بررسی قیمت کالاها در راسته بازار اردبیل, بازار طلا فروشان و همچنین بازار موبایل صدف و صفویه اردبیل بازدید کردند.

رئیس اتاق اصناف استان در حاشیه این بازدید در گفت وگو با خبرنگار ایلنا عنوان کرد: با توجه به اینکه اردبیل از نظر وضعیت کرونایی از رنگ آبی به زرد تغییر وضعیت داده لذا در این بازدید توصیه ها و تذکرات لازم به اصناف و کسبه در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی داده شد.

مهدی اشجع

وی افزود: لازم است اصناف در رعایت پروتکل ها پیشقدم باشند تا با بحرانی شدن وضعیت کرونا در استان شاهد تعطیلی مغازه ها نباشیم و کسبه دچار ضرر و زیان نشوند و مردم نیز بتوانند وسایل مورد نیاز خود را به راحتی تامین کنند.

اشجع تصریح کرد: طی صحبت های انجام شده با هیات امنای بازار و پاساژها مقرر شد در ورودی بازار قدیمی اردبیل, بازار طلافروشان و پاساژهای موبایل فروشی افرادی تعیین و به کارگیری شوند که وظیفه آنان توصیه موارد بهداشتی به مردم جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در جامعه باشد.

اصناف اردبیل

رئیس اتاق اصناف در خصوص خاطیان و کسبه سهل انگار در رعایت پروتکل های بهداشتی نیز اذعان کرد: جریمه نقدی  در خصوص عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در قالب ماده ۱۲ در انتظار اصناف و کسبه ای است که نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی ضعیف عمل کنند.

اشجع در خصوص لزوم دریافت پروانه کسب برای عموم کسبه نیز افزود: مراحل دریافت پروانه کسب تسهیل شده و کسبه می‌توانند در مدت یک هفته پس از انجام مراحل قانونی و تکمیل مدارک, پروانه کسب خود را دریافت کنند.

وی از پلمپ فروشگاه های فاقد پروانه کسب خبر داد و افزود:  افرادی که پروانه کسب دارند اما از محل قبلی نقل مکان کرده اند سریعا نسبت به اصلاح آدرس محل کسب خود به اداره اصناف یا اتحادیه های مربوطه مراجعه کنند.

رئیس اتاق اصناف در پایان تصریح کرد : برخی از صاحبان مغازه ها به مستاجران مغازه خود جهت فرار مالیاتی اجاره نامه نمی دهند که با اینگونه موارد نیز برخورد قانونی خواهد شد.

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

کرونا بازرسی اصناف پروانه کسب پروتکل های بهداشتی اصناف اردبیل مهدی اشجع اماکن اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر