کد خبر: 1038160 A

مدیر کل ثبت احوال استان:

مدیر کل ثبت احوال استان قزوین گفت: ۹۵۷ هزار و ۷۳۷ درخواست کارت هوشمند ملی در استان قزوین به ثبت رسیده که مرحله صدور آنها در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حسن وفایی با اعلام این خبر اظهار کرد: یک میلیون و ۱۶ هزار و ۲۱ نفر واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی در استان قزوین هستند که تاکنون ۷۹۴ هزار و ۹۲۸ کارت ملی هوشمند در استان صادر شده و ۷۸۱ هزار و ۷۵۰ فقره به متقاضیان تحویل داده شده است.

مدیر کل ثبت احوال استان، علت تاخیر و طولانی شدن زمان صدور کارت هوشمند ملی را مشکل تامین بدنه کارت ملی در کشور دانست و گفت: این مشکل تنها برای استان قزوین نیست.

وفایی افزود: از ابتدای اسفند سال جاری، تمامی شهروندان می‌توانند با ارائه کارت ملی به جای دفترچه بیمه از خدمات تشخیصی و درمانی برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه دریافت خدمات درمانی تامین اجتماعی، بر اساس کد ملی افراد است، تصریح کرد: شهروندانی که هنوز کارت هوشمند ملی، آنها صادر نشده است، می‌توانند با رسید درخواست کارت هوشمند ملی، شناسنامه جدید یا جلد دفترچه بیمه که شماره ملی در آن ثبت شده است، خدمات دستگاه‌های اجرایی را دریافت کنند.

این مسئول در پایان یادآور شد: شهروندان می‌توانند برای اطلاع از آخرین وضعیت صدور کارت هوشمند ملی، با شماره گیری #۶۰۹۰*۴* بر روی تلفن های همراه خود و بدون مراجعه به دفاتر مربوط یا سازمان ثبت احوال در جریان روند صدور کارت ملی خود قرار گیرند.

استان قزوین حسن وفایی صدور کارت ملی کارت ملی کارت هوشمند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر