کد خبر: 1037890 A

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان خبر داد:

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان اعلام کرد: اورژانس استان همدان در مجموع دارای ۶۶ پایگاه فعال است که از این تعداد ۲۰ پایگاه در ساختمان‌های فرسوده و یا استیجاری مستقر شده اند.

به گزارش ایلنا از همدان، حبیب معصومی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از پایگاه های اورژانس شهرستان نهاوند در کانکس مستقر و فعال شده است، به طرح احداث هشت ساختمان جدید اورژانس در سطح استان همدان اشاره و اظهار کرد: برای احداث هر یک از ساختمان‌ها با ۵۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده و براساس برنامه زمان بندی شده تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری می رسند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان ادامه داد: این هشت ساختمان اورژانس شامل مرکز فارسبان و پایگاه سه شهری نهاوند، دو پایگاه در شهرستان فامنین، یک پایگاه در کبودراهنگ، دو پایگاه در ملایر و یک پایگاه در رزن است.

وی با بیان اینکه در همین ارتباط در ایام دهه فجر امسال دو ساختمان جدید اورژانس استان شامل پایگاه شهری شهرک مدنی همدان و ساختمان شماره چهار شهر ملایر به بهره برداری رسید، افزود: برای احداث و بهره‌بردای از ساختمان جدید اورژانس در شهرک مدنی ۶۰۰ میلیون تومان و پایگاه شماره چهار شهرستان ملایر نیز ۱۰۰ میلیون تومان برای تجهیز و نوسازی هزینه شده است.

معصومی در پایان گفت: ۱۰۰ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک دستگاه بالگرد (اورژانس هوایی) در ۶۶ پایگاه شهری و جاده ای این استان آماده خدمات رسانی در مواقع ضروری است.

اتوبوس استان همدان دانشگاه علوم پزشکی فوریت های پزشکی همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر