کد خبر: 1037817 A

هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین در پیامی افتخار آفرینی جوانان هنرمند قزوینی را در جشنوارە بین المللی تئاتر فجر تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، در بخشی از این پیام آمده است: «... در سی و نهمین دورە جشنوارە بین المللی تئاتر فجر هنرمندان عزیز دیارمان در گروه نمایشی "کمین ژاله" به نویسندگی و کارگردانی حامد مکملی توانستند با دریافت دیپلم افتخار و لوح تقدیر ویژه هیات داوران، برگ زرین دیگری بر تاریخ با عظمت این سرزمین بیفزایند.

اینجانب این موفقیت بزرگ را به همه هنرمندان پرتلاش و خلاق و جامعه فرهنگی و هنری قزوین تبریک عرض کرده و از خداوند سبحان برای همگان صحت و سلامتی طلب می‌کنم.»

نمایش "کمین ژاله" که از تولیدات واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری قزوین بوده، روایت چهار سرباز است که هر کدام بنا به دلایلی در شب عملیات قصد بازگشت می‌کنند.

آنها در مسیر گرفتار میدان مین شده و برای در امان ماندن از تهاجم دشمن وارد کمینگاهی می‌شوند که افسر آن مدتهاست در خواست نیروی کمکی کرده، ولی تقاضایش برآورده نشده، به همین سبب سرگروهبان سربازان را مجبور به ماندن و نگهبانی از منطقه ژاله می‌کند و...

"کمین ژاله" به فلسفه جبر و جایگاه اختیار می‌پردازد، اینکه آدم‌ها در طول زندگی تا چه اندازه میان (جبر و اختیار) سرگردانند و تا کجا می‌توانند با سرنوشت محتوم یا محتمل ستیز کرده یا کنار بیایند و در نهایت نقش برنامه ریزان و قانون گذاران در کاستن و افزودن به رنج سرگردانی چیست.

در این نمایش مرتضی نجفی، حامد مکملی، امیر امیدی راد، حسن یاوری، امیر محمد خوشنواز به ایفای نقش می‌پردازند.

 

تئاتر جشنواره تئاتر فجر دیپلم رهبر فرزانه انقلاب قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر