کد خبر: 1037708 A

با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی استان؛

آئین رونمایی از پوستر دومین جشنواره تخصصی پانتومیم در هرمزگان برگزار شد.

به گزارش ایلنا، این مراسم با حضور حسین محسنی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا جوشعار دبیر دومین جشنواره پانتومیم هرمزگان ، حامد رضوانی عضو هیات رئیسه و کریمی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان انجام شد.

رضا جوشعار دبیر دومین جشنواره پانتومیم هرمزگان در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: دومین جشنواره پانتومیم استان هرمزگان که فراخوان آن دوماه پیش در 5 بخش آثار صحنه ای، محیطی، ادا بازی، پژوهش، مجازی منتشر شد که هم اکنون این آثار روز یکشنبه مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: آثار برگزیده و شاخص را از طریق یکی از سایت های معتبر به صورت مستقیم پخش می کنیم.

دبیر دومین جشنواره پانتومیم در هرمزگان بیان کرد: رویکرد اصلی برگزاری این دوره از جشنواره پانتومیم در هرمزگان آموزش و پژوهش است و سعیمان بر این بود که در برگزاری این جشنواره از داوران اصلی و اساتید بین المللی کشورمان استفاده کنیم.

جوشعار عنوان کرد: اساتید خوب در طول این جشنواره همراه ما بودند و از این طریق با آموزش دادن به هنرمندان در بخش های مختلف به آنها کمک بسزایی کردند.

وی تصریح کرد: این جشنواره وجه تمایز قابل توجهی با سایر جشنواره‌ها دارد و آن نیز، مستقل بودن جشنواره است و در هیچ نهاد و ارگانی ردیف بودجه‌ای ندارد.

دبیر دومین جشنواره پانتومیم در هرمزگان افزود: پانتومیم هنر انتقال مفاهیم، به زبان بدن بازیگری است. شاید هیچ هنری به اندازه پانتومیم نتواند حرکات بدن بازیگری را به خوبی منتقل کند.

جوشعار خاطر نشان کرد: امیدواریم با همت انجمن هنرهای نمایشی،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  جشنواره پانتومیم برای سال های آینده رویکرد آن به سمت ملی شدن پیش برود.

2a62e9e2-db87-4145-93e4-9ceee57382be

عضو هیئت رئیسه معاون هرمزگان دومین جشنواره رونمایی از پوستر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر