کد خبر: 1037428 A

رئیس جهاد کشاورزی استان:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ۲۲ واحد کشاورزی راکد و تعطیل در استان قزوین همزمان با سال جهش تولید به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، فاطمه خمسه با اعلام این خبر اظهار کرد: اشتغالزایی مستقیم این طرح ها که به جمع تولیدکنندگان کشاورزی استان‌قزوین افزوده شده‌اند، بیش از ۵۰ نفر بوده اما اشتغالزایی غیرمستقیم آنها چندبرابر این رقم است.

 رئیس جهاد کشاورزی استان ادامه داد: این واحدها که به دلیل مسایل و مشکلات اقتصادی از جمله کمبود نقدینگی و بدهی در سالیان گذشته تعطیل شده بودند و با برنامه ریزی های انجام شده و با ارایه تسهیلات حمایتی بار دیگر به چرخه تولید بازگشتند، در زمینه تولید انواع محصولات کشاورزی گلخانه ای و صنایع تبدیلی فعالیت می کنند.

خمسه افزود: عزم دولت توسعه و رونق کشاورزی است که این مهم ضمن اشتغالزایی، امنیت غذایی جامعه را نیز تضمین می کند.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری دولتی و خصوصی در بخش کشاورزی افزایش یافته است، گفت: در ایام دهه فجر شاهد افتتاح و بهره برداری از بیش از هزار میلیارد ریال پروژه کشاورزی در استان بودیم که نشانگر سرمایه گذاری های قابل توجه در این حوزه دارد که البته با توجه به ظرفیت های کشاورزی استان این مقدار کافی نیست و باید افزایش یابد.

این مسئول یادآور شد: با هدف تقویت سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و رونق گلخانه ها و کاهش مصرف آب در این بخش، بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به سرمایه‌گذاران واجد شرایط در استان برای احداث گلخانه احتصاص پیدا کرده است.

استان قزوین در بخش کشاورزی دارای ۸۰ هزار بهره بردار است.

این استان کمتر از یک درصد مساحت کشور را دربردارد اما بیش از چهار درصد محصولات کشاورزی ایران را تولید می کند.

استان قزوین ایران جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر