کد خبر: 1037421 A

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس:

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فروش یک و نیم میلیون بشکه نفت در روز منجر به شکوفایی اقتصادی نمی‌شود، گفت: باید از ظرفیت تولید ۴.۵ میلیون بشکه نفت در کشور در حوزه فرآوری استفاده می‌شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، مصطفی طاهری، در جلسه اقتصاد مقاومتی استان، با حضور وزیر دفاع ،  تاکید کرد: بایستی از همه ظرفیت‌ها پتانسیل‌های داخلی و دوستان بین‌المللی برای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کرد.

 نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: باید از تحریم‌ها و شرایط سخت برای شکوفایی اقتصاد استفاده شود همانطور که در دوران جنگ از تهدیدها به عنوان فرصت استفاده شد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فروش یک و نیم میلیون بشکه نفت در روز خوب است اما منجر به شکوفایی اقتصادی نمی‌شود، یادآورشد: باید از ظرفیت تولید ۴.۵ میلیون بشکه نفت در کشور در حوزه فرآوری استفاده می‌شد.

وی، بر ضرورت مصون‌سازی و بی‌اثر کردن تحریم‌ها به عنوان موضوع جدی دولت تاکید کرد و افزود: بیشتر کارهای اقتصاد مقاومتی تطابق سازی پروژه‌های عادی با شعار سال و اقتصاد مقاومتی است از اینرو لازم است تا مسیرها برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی در استان بیشتر مورد توجه باشد.

طاهری، در پایان اضافه کرد: رتبه زنجان در تولید ناخالص ملی از میانگین کشوری پایین است و بیشترین تولید ناخالص زنجان در حوزه کشاورزی است در حالی که به دلیل کمبود آب، مناطقی همچون ابهر و سلطانیه در چند سال آینده امکان توسعه صنعتی را از دست خواهند داد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی/مصطفی طاهری/ اقتص
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر