کد خبر: 1037413 A

رئیس سازمان صمت استان مرکزی اعلام کرد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۲۵۹ پروانه صنعتی با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۶ هزار و ۵۹۰ میلیارد ریال در سال جاری در این استان به بهره‌برداری رسید که با بهره‌برداری از این طرح‌های صنعتی و تولیدی ۳۳۱۴ فرصت شغلی ایجاد شده است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا، سعید جعفری کرهرودی افزود: همچنین ۶۴۹ فقره جواز تاسیس با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۹۲ هزار میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۱۳ هزار و ۵۲۴ نفر نیز در سال جاری در استان مرکزی صادر شده است. 

وی ادامه داد: شهرستان های اراک، ساوه و زرندیه به ترتیب بیشترین تعداد واحدهای صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین بالاترین جواز تاسیس صادر شده سال جاری در استان مرکزی مربوط به شهرستان زرندیه است. از نظر شاخص رکوردداری اشتغال و سرمایه گذاری در بخش صنعت استان نیز ساوه بیشترین رقم را به خود اختصاص داده است. 

سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: در خصوص طرح‌های دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد نیز بیشترین طرح‌های نیمه‌کاره استان با پیشرفت بالا در این حوزه مربوط به شهرستان اراک و بیشترین اشتغال در این خصوص نیز در شهرستان ساوه رخ داده است. 

جعفری کرهرودی اظهار داشت: استان مرکزی با راه‌اندازی ۷۲ واحد صنعتی راکد در شهرک‌های صنعتی توانسته گام مهمی در اقتصاد و اشتغال پایدار بردارد و این رقم تا پایان سال نیز رو به افزایش است. این امر نشان از رونق تولید و بهبود مناسبات اقتصادی در سال جهش تولید دارد. 

جواز تاسیس صنعتی فرصت های شغلی پروانه بهره برداری صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر