کد خبر: 1037393 A

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی خبر داد:

معاون‌امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۱۴۴۳ تن انواع کالای صادراتی غیرنفتی به ارزش بیش از ۷۱۰ میلیون دلار در سال جاری از این استان به نقاط مختلف جهان صادر شد که اغلب این محموله‌های ارسالی به مقصد کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان و ترکیه بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جعفر اصغری افزود: فرآورده‌های پتروشیمی، شمش آلومینیوم، میلگرد آجدار، مواد شیمیایی، پلی‌اتیلن، مصنوعات ریخته‌گری، انواع شیشه، الیاف پلی‌استر، گل و گیاه، آب‌میوه‌ و لبنیات از مهمترین کالاهای صادراتی استان مرکزی در سال جاری بوده‌ است. 

وی ادامه داد: در سال جاری ۶۵۳۷ سفارش صادراتی در این استان ثبت شده که تاکنون ۵۹۹۱ مورد معادل ۹۱ درصد عملیاتی شده است. همچنین ۹۹۹ میلیون دلار صادرات کالاهای غیرنفتی با توجه به ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی برای این استان در سال جاری هدفگذاری شد که با وجود ثبت سفارش‌های انجام شده تحقق آن دور از انتظار نیست. 

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: با توجه به تنوع تولید، خدمات و معادن مختلف در استان مرکزی، صادرات در حوزه‌های معدن و صنایع معدنی، کشاورزی و صنایع غذایی، فرش و صنایع دستی، لبنیات و خدمات فنی و مهندسی از سوی سازمان توسعه تجارت ایران به این استان تکلیف و سهم آن نیز مشخص شده است. 

صنایع و معادن صادرات کالاهای غیرنفتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر