کد خبر: 1037301 A

رئیس نظارت بر طرح‌های اداره کل راهداری استان:

رئیس اداره فنی و نظارت بر طرح‌ها اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: تاکنون 172 مورد تابلوی غیر مجاز در قالب بنر، استند، دیوار نویسی و دو یا چند وجهی در حاشیه راه‌های استان قزوین جمع آوری شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حسین طراوتی اظهار کرد: برخی اشخاص حقیقی و حقوقی با مقررات نصب تابلوهای تبلیغاتی در حاشیه راهها آشنایی ندارند و بدون درخواست مجوز، اقدام به نصب تابلو می کنند که با توجه به مشکلات این کار در ایمنی و ترافیک باید از این اقدام جلوگیری شود.

رئیس نظارت بر طرح‌های اداره کل راهداری استان اضافه کرد: نصب تابلو در حاشیه راه‌ها مستلزم دارا بودن ضوابط استانداردی مانند ابعاد تابلو، اندازه حروف، مکان نصب فاصله از تقاطع های اصلی، فاصله از علایم راهنمایی و رانندگی است و هرگونه تابلوی تبلیغاتی در حریم راههای قانونی فقط با مجوز صادره از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مجاز است.

 طراوتی ادامه داد: نحوه درخواست صدور مجوز تابلوهای تبلیغاتی در این اداره کل  به این صورت است که متقاضی درخواست خود را در دبیرخانه اداره ثبت و پس از بررسی توسط کارشناسان این اداره کل و تشکیل کمیته مکانیابی متشکل از کارشناسان بازرگانی، ایمنی و ترافیک و توسعه ایمنی راه و حریم و انجام مکان‌یابی در صورت تایید نقطه مناسب توسط اعضای کمیته با طرف در خواست کننده قراردادی با عنوان ساخت، نصب و بهره برداری منعقد می‌شود.

به گفته وی، تاکنون 75 قرارداد در راستای موضوع تابلوهای اختصاصی در حاشیه راه های برون‌شهری استان منعقد شده است.

این مسئول در پایان یادآور شد: تاکنون 172 مورد تابلوی غیر مجاز در قالب بنر، استند، دیوار نویسی و دو یا چند وجهی جمع آوری شده است.

استان قزوین ترافیک جاده راهداری و حمل و نقل جاده راهنمایی و رانندگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر