کد خبر: 1037299 A

با حضور مسئولان استانی انجام شد؛

کتابخانه عمومی شهرستان خلیل آباد با حضور حضور مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، همزمان با روز پایانی دهه فجر آیین افتتاح کتابخانه  عمومی عمیدالملک کندری شهر کندر خلیل آباد با حضور حجت الاسلام محمد جواد نیک بین نماینده مردم شهرستان‌های کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی، حجت ‌الاسلام علی‌اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و دیگر مسئولان برگزار شد.

نیک بین نماینده مردم شهرستان‌های کاشمر بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: سعادت و بهروزی انسانها در گرو کتاب‌هایی است که مطالعه می کند و این مولفه در کنار دوستان خوب، آینده ای همراه با سعادت و موفقیت را برای هر شخص به همراه می آورد.

وی مجموعه اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با افتتاح کتابخانه و برگزاری برنامه های فرهنگی با محوریت کتاب بهترین اتفاق ممکن را انجام می دهند و افتتاح کتابخانه عمومی نیز در منطقه ترشیز کهن  آینده ای بسیار خوب و همراه با آگاهی و دانایی را برای جوانان این منطقه رقم خواهد زد.

وی ادامه داد: در مجلس شورای اسلامی در سال جاری اتفاقات خوبی در حوزه فرهنگی رقم خورده است و بودجه فرهنگی کشور بیش از سه برابر افزایش داشته است.

همچنین مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی نیز در شهر کندر خلیل آباد و در مراسم افتتاح کتابخانه عمومی عمیدالملک کندری ضمن تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و ۲۲ بهمن، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امسال برای اولین بار در تاریخ این منطقه در سالروز پیروزی انقلاب هدیه ای بسیار ارزشمند و فرهنگی به مردم منطقه ترشیز کهن در خلیل اباد و بردسکن تقدیم می شود.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان انقلاب اسلامی ایران را انقلابی مبتنی بر کتاب و آگاهی و دانایی عنوان کرد و ادامه داد: امیدواریم افتتاح این کتابخانه برای مردم منطقه ترشیز کهن همراه با برکت باشد و در آینده ای نزدیک شاهد افتخار آفرینی کسانی باشیم که از این کتابخانه آگاهی و دانش و علم آموزی را آغاز کرده‌اند.

وی افزود: همت و نیت خیر خیران بزرگ اندیش آستان باعث تحقق فرمایش معیار و معمار کبیر انقلاب است که فرمودند سربازان و یاوران انقلاب در گهواره ها هستند.

کتابخانه عمومی عمیدالملک کندری شهر کندر در شهرستان خلیل آباد با زیر بنای ۲۹۷ متر مربع و با هزینه ای بالغ بر بر ۹ میلیارد ریال و تجهیزات کتابخوانی ورزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آغاز به کار کرد.

۲۲ بهمن انقلاب اسلامی ایران دهه فجر مدیرکل کتابخانه های عمومی کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر