کد خبر: 1037297 A

شاهرودی خبر داد:

سرپرست معاونت اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: زمان وقوع کودک ‌آزاری با ضرب و شتم در نیشابور که اخیرا در فضای شبکه‌های اجتماعی منتشر و مطرح شد مربوط به یک ‌سال پیش بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، شهره شاهرودی در این خصوص افزود: این فیلم در پی مفقود شدن گوشی همراه فرد کودک‌آزار توسط شخصی در فضای مجازی منتشر شده که گوشی همراه را پیدا کرده است.

وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان داد کودک‌ آزاردیده ۱۱ ساله شاگرد یک واحد تعمیرت لاستیک خودروها یا آپاراتی واقع در شهر نیشابور و پسرعمه مالک و کارفرمای همین مغازه است.

سرپرست معاونت اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: این کودک بخاطر دیر حضور یافتن در محل کار، از سوی کارفرمای خود مورد ضرب و شتم و آزار قرار گرفته و صحنه آن نیز با دوربین تلفن همراه ضبط شده بود. 

وی افزود: پس از انتشار این فیلم در فضای مجازی، با شکایت سازمان بهزیستی، پیگیری دادستانی و اقدام پلیس فتا در نیشابور فرد کودک‌آزار شناسایی و دستگیر شد.

شاهرودی ادامه داد: این کودک که هم‌اینک مشکلی از لحاظ روحی و روانی ندارد، بر اساس ارزیابی و تشخیص مددکاران اورژانس اجتماعی در جمع خانواده خود و شرایط امن قرار دارد. مادر کودکی که در فیلم مورد ضرب و شتم قرار گرفته زنی خانه‌دار و پدر وی کارگر روزمزد هستند.

وی گفت: کماکان نظارت، مراقبت و پیگیری لازم دراین خصوص جریان دارد تا در صورت تشخیص تخصصی و نیاز، مداخلات حمایتی از کودک و خانواده انجام شود.

سرپرست معاونت اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خراسان رضوی همچنین تاکید کرد: هدف همه این اقدامات، تلاش برای برخورداری کودکان از فضا و فرصت‌ لازم مناسب به منظور رشد مناسب است.

بهزیستی خراسان رضوی شبکه های اجتماعی ضرب و شتم کودک آزاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر