کد خبر: 1036808 A

وزیر ورزش خبر داد:

وزیر ورزش از افتتاح همزمان ۲۲۴ پروژه ورزشی در کشور خبر داد و گفت: یکی از کاملترین، بزرگترین و مجهزترین سالن‌های دو و میدانی کشور امروز در اردبیل افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مسعود سلطانی فر طی سفر به اردبیل در ارتباط ویدئو کنفرانسی با ریاست جمهوری که ظهر امروز برگزار شد، از افتتاح همزمان ۲۲۴ پروژه ورزشی در سراسر کشور خبر داد و گفت: سالن ورزشی دو و میدانی اردبیل جزو ۳ پروژه بزرگ از ۲۲۴ پروژه است که امروز افتتاح و به بهره برداری می رسد.

وی افزود: این سالن یکی از کاملترین، بزرگترین و مجهزترین سالن های دو و میدانی کشور است که امیدواریم با افتتاح آن شاهد ظهور قهرمانان متعددی در رشته های مختلف دو و میدانی در این استان باشیم.

وزیر ورزش تصریح کرد: امروز با بهره برداری از پروژه های ورزشی در کشور, زمین های چمن مینی فوتبال که در سال ۹۲ به تعداد ۳۰۰ زمین چمن بود به تعداد ۲ هزار زمین چمن مینی فوتبال ارتقا خواهد یافت و لازم به ذکر است که اکثر این زمین ها نیز در مناطق محروم و کم برخوردار احداث شده است.

سلطانی فر افزود: تا سال ۹۲ تعداد ۷۰۰ خانه ورزش در کشور وجود داشت که با افتتاح پروژه های ورزشی در حال حاضر این رقم به میزان ۵ هزار خانه ورزش افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه تا سال ۹۲ کمتر از ۴۰ هزار اماکن ورزشی در کشور وجود داشت, افزود: از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید, اماکن ورزشی به تعداد ۶۱ هزار مکان ورزشی رسیده که این رقم به غیر از تعداد خانه های ورزش و زمین های چمن مینی فوتبال است.

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

سلطانی فر ورزش و جوانان اردبیل سالن دو و میدانی اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر