کد خبر: 1036790 A

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان:

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: ۹۷۵ هکتار از مساحت اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین در دولت یازدهم و دوازدهم صاحب زیر ساخت شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حمیدرضا خانپور با اعلام این خبر اظهار کرد: این اراضی با تسطیح زمین و ایجاد زیرساخت های مختلف از جمله آسفالت و خیبان کشی، جدول گذاری، برق رسانی و شبکه روشنایی، آب رسانی و گازرسانی و خدمات مخابراتی آماده جذب سرمایه گذار و استقرار واحدهای تولیدی شده اند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان با بیان اینکه ۲۱۰ هکتار زمین در سال جهش تولید در شهرک ها و نواحی صنعتی استان به سرمایه‌گذاران واگذار شده است، افزود: این مقدار زمین برای استقرار صنایع کوچک و متوسط به ۲۰۰ سرمایه گذار متقاضی واگذار شده است.

به گفته خانپور، در سال گذشته نیز ۲۴۱ هکتار زمین در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین به سرمایه‌گذاران واگذار شد.

وی خاطرنشان کرد: با وجود شرایط سخت اقتصادی و تحریم های ظالمانه دشمن‌ سرمایه گذاری صنعتی در استان قزوین در ۲ سال گذشته شیب صعودی داشته که از دلایل آن می‌توان به نزدیکی به تهران، ارایه مشوق‌های مالیاتی، وجود زیرساخت‌های مناسب و فرهنگ بالای سرمایه‌پذیری و همراهی دستگاه‌های اقتصادی و حمایت ویژه مدیریت ارشد استان از سرمایه گذاری و همچنین واگذاری زمین ارزان قیمت در شهرک‌های صنعتی اشاره کرد.

این مسئول با بیان اینکه شهرک ها و نواحی صنعتی استان در مجموع دارای چهار هزار و ۶۳۱ هکتار مساحت هستند، گفت: فاز عملیاتی شده در این مکان ها در مجموع ۲ هزتر و ۴۹۸ هکتار بوده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یادآور شد: در دولت یازدهم و دوازدهم ۵۱۲ هکتار به مساحت شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین در شهرک های تقاضا محور افزوده شده است.

استان قزوین علاوه بر یک شهر صنعتی، دارای ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است.

استان قزوین دولت روشنایی سرمایه برق رسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر