کد خبر: 1036491 A

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی فارس تاکید کرد:

عضو هیات رئیسه و رئیس کمیسیون انرژی، محیط زیست، پتروشیمی و صنایع پالایشی اتاق بازرگانی فارس گفت: در این کمیسیون از سرمایه گذاری در حوزه پنل های خورشیدی در استان حمایت می کنیم.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی اتاق بازرگانی فارس، نادر طیبی در جلسه انرژی، محیط زیست، پتروشیمی و صنایع پالایشی این اتاق که به صورت وبینار برگزار شد، بیان کرد: با حمایت اتاق بازرگانی سرمایه گذاری هایی در حوزه پنل های خورشیدی در انجام شد که زیرساخت های این سرمایه گذاری در زمینی به وسعت بیش از یک هکتار و با اعتباری بالغ بر 8 میلیون دلار در منطقه ویژه اقتصادی ایجاد شده است.

وی افزود: بر اساس پیش بینی ها این مجموعه قرار است با تولید حدود 300 مگاوات تولید، طی شش ماه بعد از راه اندازی سرمایه خود را برگشت دهد.

طیبی تصریح کرد: رویکرد این سرمایه گذاری، صادرات محور است و این شرکت 25 درصد تولیدات خود را برای بازار داخلی و 75 درصد آن را جهت سرمایه گذاری ارائه می دهد.

طیبی اظهارداشت: کشور ایران در کنفرانس پاریس تعهد داده است تا 2 درصد آلاینده های خود را کاهش دهد لذا این مهم می تواند زمینه ساز سرمایه گذاری و حرکت کشور باشد.

وی اضافه کرد: همچنین در سند چشم انداز 1404 می‌بایست 10 درصد از مصرف انرژی کشور از محل انرژی‌های تجدیدپذیر تامین و همچنین بر اساس این سند می بایست 5 هزار مگاوات برق از انرژی های تجدیدپذیر تولید شود که با توجه به این برنامه ها، به انجام رساندن این اهداف مستلزم تولید 10هزار مگاوات انرژی تجدیدپذیر در طی سال است.

پتروشیمی سرمایه گذاری کمیسیون انرژی محیط زیست رئیس کمیسیون انرژی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر