کد خبر: 1036463 A

کارشناسی سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش ایلنا، کبری رفیعی گفت: برای پنج روز آینده در بیشتر مناطق کشورمان پدیده خاصی را نخواهیم داشت و جو آرام و آسمان صاف خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه امروز و فردا در شهر‌های صنعتی و پر جمعیت انتظار کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس را خواهیم داشت افزود: روز پنجشنبه بهبود نسبی کیفیت هوا در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت رخ می‌دهد. اما با عبور موج ضعیفی روز پنجشنبه در ارتفاعات البرز و روز جمعه در البرز شرقی و مناطقی از شمال شرق کشور بارش پراکنده و خفیفی رخ می‌دهد. روز‌های جمعه و شنبه مجددا کیفیت هوا در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت رو به کاهش خواهد گذاشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: آب‌های خلیج فارس به ویژه در بخش‌های شرقی و مرکزی طی امروز و بخش‌های مرکزی دریای عمان نسبتا مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

رفیعی درباره آخرین وضعیت آب و هوایی چند روز آینده پایتخت گفت: تهران هم در بعضی از ساعات غبار محلی خواهد داشت و گاهی هم وزش باد. حداکثر دما برای تهران امروز هفده درجه بالای صفر خواهد بود. حداقل دما هم در تهران امروز به هفت درجه بالای صفر رسید و پیش بینی می‌کنیم فردا به شش درجه بالای صفر برسد. سردترین مرکز استان امروز صبح شهرکرد گزارش شد با دمای حداقل هفت درجه زیر صفر و کرمان و همدان با دمای سه درجه زیر صفر. گرمترین مرکز استان هم دیروز بندرعباس ثبت شد با دمای حداکثر بیست و پنج درجه بالای صفر.

پایتخت خلیج فارس سازمان هواشناسی وزش باد شهرکرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر