کد خبر: 1036282 A

رئیس سازمان انرژی اتمی :

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: با توجه به محدودیت‌هایی که سر راه کشور ایران قرار گرفته فناوری هسته ای در چنگ ما است و به تمامی حوزه‌های فناوری هسته‌ای اشرافیت داریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علی اکبر صالحی در آیین افتتاح نمایشگاه دائمی دستاوردهای صنعت هسته‌ای استان قزوین، اظهار کرد: در طول این سالیان نزدیک به ۱۰ هزار کیلومتر لوله‌کشی گاز در سطح کشور انجام شد که این گونه موارد می‌تواند از جمله دستاورد‌های بزرگی باشد که به‌رغم فشارها محقق شده است.

وی افزود: سال ۶۸ چند نمونه استفاده شده سانتریفوژ به کشور وارد شد که به مدت ۲۰ سال طول کشید تا به صنعت آن دست پیدا کنیم ولی امروز صفر تا صد آن را خودمان طراحی و تولید می‌کنیم .دستاوردهایی که با تمام فشارها و تحریم ها به آن دست پیدا کرد‌یم و اگر تحریم‌ها نبود امروز به چه مراتب علمی دست پیدا می کردیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان این مطلب که تحریم‌های دشمنان ذره‌ای بر کشور ایران اثر نمی‌گذارد، عنوان کرد: این فشارها به جایی نمی‌رسد و ما هرگز تسلیم نخواهیم شد و امروز که شیوع ویروس کرونا جهان را گرفتار کرده ، واکسن این بیماری هم به دست دانشمندان جوان ایرانی ساخته شد.

صالحی ادامه داد: ۴۲ سال تقابل شما کاری از پیش نبرد، بنابراین تعاملی که بر اساس توازن باشد را امتحان کنید؛ حق را نمی‌شود برای همیشه پنهان کرد و هم اکنون برای همه حقانیت جمهوری اسلامی حتی برای  مخالفان و ایرانیان ضد انقلاب آشکار شده است.

ایران تبلیغات سازمان انرژی اتمی فناوری هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر