کد خبر: 1036111 A

امیدفر خبر داد:

رئیس‌گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: در پی آلودگی و کاهش کیفیت هوا، غلظت آلاینده‌های جوی از فردا - سه‌شنبه - افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، محمد امیدفر در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه پایداری هوا از فردا تا اواخر شنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت، افزود: این وضعیت موجب کاهش کیفیت هوا در شهرهای پرجمعیت و صنعتی استان به ویژه تبریز می شود.

وی اظهار کرد: با پایدار ماندن این وضعیت و افزایش آلودگی هوا، شرایط ناسالمی برای تمام گروه های سنی ایجاد می شود و در برخی مناطق کاهش دید و کیفیت هوا اتفاق می افتد.

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی توصیه کرد: کودکان، سالمندان، بیماران قلبی و تنفسی در این روزها از تردد غیرضروری در سطح شهر به ویژه مناطق آلوده خودداری کنند.

امیدفر همچنین خواستار مدیریت کاهش تردد خودروها، کنترل فعالیت واحدهای صنعتی آلاینده جوی و اجتناب از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز در شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان شد.

گفتنی است،شاخص آلودگی هوا از ۰ تا ۱۰۰ قابل قبول، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس و از ۱۵۰ تا ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌ها و بیش از ۲۰۰ در وضع بحرانی است.

آذربایجان شرقی آلودگی هوا سالمندان شاخص هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر