کد خبر: 1035715 A

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس گفت: در راستای توسعه فضای سبز و زیباسازی سیمای شهری، از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 69 هزار اصله نهال شامل درخت و درختچه در شهر بندرعباس کاشته شده است.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، مصطفی خادم با اعلام این خبر اظهار کرد: با ترویج فرهنگ مهم کاشت و نگهداری از درخت در بین شهروندان، می‌توان از هرگونه اقدام در راستای تخریب محیط زیست جلوگیری کرد.

وی اذعان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 69 هزار اصله نهال شامل درخت و درختچه و پرچین جهت توسعه و احیاء فضای سبز در سطح شهر بندرعباس میادین، بوستان‌ها و بلوارها کاشته شده است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس اذعان کرد: این تعداد شامل 11 هزار و 220 اصله درخت، 14 هزار و 862 اصله درختچه، 31 هزار و 530 اصله پوششی و 11هزار و 530 اصله نیز بوته بوده است.

خادم با بیان اینکه علاوه بر کاشت درخت، نگهداری و حراست از آن نیز اهمت زیادی دارد، افزود: باید از داشته‌ها و عرصه‌های فضای سبز و همچنین درختانی که در سال‌های گذشته در این شهر غرس شده‌اند، با برنامه‌ریزی‌های منسجم حفظ و حراست کنیم.

این مقام مسئول بیان کرد: سال گذشته نیز بیش از 54 هزار اصله نهال در سطح شهر کاشته شده است.

ترویج فرهنگ شهرداری فضای سبز محیط زیست بندرعباس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر