کد خبر: 1035601 A

رئیس جهاد کشاورزی استان:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: میزان تولیدات کشاورزی استان قزوین در سال جهش تولید از برنامه‌های تعیین شده اقتصاد مقاومتی فراتر رفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، فاطمه خمسه در مراسم تجلیل از کشاورزان نمونه ملی و استانی قزوین اظهار کرد: امسال در تولید محصولات مهم کشاورزی استان قزوین با وجود مشکلات مختلف در زمینه تامین کود و نهاده ها با هیچ کمبودی مواجه نبود.

وی بیان کرد: در سال جاری شاهد تولید ۳۳۰ هزار تن گندم، ۶۱ هزار تن گوشت سفید، ۲۸ هزار تن گوشت قرمز، ۶۰۰ هزار تن شیر و ۷۴ هزار تن تخم مرغ در قزوین بودیم که مازاد مصرف مردم بود و بخشی از نیازهای سایر هموطنان به این محصولات را تامین کردیم.

رئیس جهاد کشاورزی استان با اشاره به کسب رتبه دوم استان قزوین در برخورداری از کشاورزان نمونه ملی دوره ۹۸-۹۹ ، گفت: در دوره قبل رتبه نخست کشمش را از این حیث به خود اختصاص دادیم و این در حالی است که مساحت و تعداد کشاورزان قزوین نسبت به خیلی از استان ها به ویژه قطب های کشاورزی کشور شامل خراسان رضوی، فارس، خوزستان و آذربایجان های شرقی و غربی بسیار کمتر است.

خمسه یادآور شد: امیدواریم تجربیات کشاورزان نمونه استان مورد استفاده سایر بهره برداران قرار گرفته و شاهد ارتقای بهره وری و رشد عملکرد در این حوزه باشیم.

استان قزوین در بخش کشاورزی دارای ۴۸۹ هزار هکتار بهره بردار است.

استان قزوین اقتصاد مقاومتی جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر