کد خبر: 1035539 A

استاندار آذربایجان شرقی:

استاندار آذربایجان شرقی گفت: توجه کافی به امر آموزش و پیشگیری، بسیاری از هزینه ها و آمار ابتلا به انواع بیماری های جسمی و روانی را کاهش داده و مانع افزایش مراجعات بیماران به مراکز درمانی می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، محمدرضا پورمحمدی در آیین افتتاح ساختمان جدید مرکز بهداشت استان با قدردانی از تلاش های شبانه روزی کادر بهداشت و درمان استان در مبارزه با بیماری کرونا گفت: مدیریت خوب بیماری کرونا و کاهش آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از این بیماری، مدیون تلاش‌های شبانه روزی مدافعان سلامت و همراهی مردم است.

وی با بیان اینکه امیدواریم در آینده نزدیک شاهد قطع زنجیره انتقال بیماری و پایان همیشگی بیماری منحوس کرونا باشیم افزود: شرایط فعلی بیماری در جامعه، شکننده است و در صورت هرگونه بی توجهی به رعایت پروتکل های بهداشتی، شاهد آغاز موج چهارم بیماری خواهیم بود.

وی ابراز کرد: هیچ زمانی در مدیریت بیماری کرونا، غافلگیر نشده و مدیریت امور را با تدبیر و درایت پیش بردیم.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به آموزه های دینی در ارتباط با اهمیت سلامتی و امنیت در جامعه اسلامی اظهار کرد: به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی، مردم دورافتاده ترین نقاط ایران اسلامی نیز در امنیت کامل، زندگی کرده و به خدمات بهداشتی و درمانی مناسب، دسترسی دارند.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت توجه و سرمایه گذاری علوم پزشکی در زمینه پیشگیری و آموزش تصریح کرد: توجه کافی به این حوزه، بسیاری از هزینه ها و آمار ابتلا به انواع بیماری های جسمی و روانی در جامعه را کاهش داده و مانع افزایش مراجعات بیماران به مراکز درمانی می شود.

محمدحسین صومی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این جلسه با اشاره به بخشی از اقدامات و فعالیت های مهم دانشگاه گفت: به رغم بیماری کرونا، چندین طرح و پروژه مهم استان همچون بیمارستان یک هزار تختخوابی مردانی آذر نیز تا پایان سالو بخشی دیگر از پروژه ها تا پایان فعالیت دولت دوازدهم به بهره‌برداری می رسد.

وی از افتتاح دو مرکز جامع سلامت و درمان بستر استان در روزهای آتی نیز اشاره کرد و ادامه داد: عملیات احداث هشت مرکز به اتمام رسیده و با بهره برداری از دو مرکز دیگر در روزهای آتی، تعداد این مراکز به 18 مورد می رسد.

ساختمان جدید مرکز بهداشت استان در مساحتی نزدیک به 9 هکتار و سرمایه گذاری بالغ بر 270 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

آذربایجان شرقی پورمحمدی درمان دولت مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر