کد خبر: 1035521 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خبر داد:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: تنها ۳۰ درصد از جمعیت شهری تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی از شبکه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب بهره‌مند هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، ابراهیم علوی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: جمعیت شهری تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب یک میلیون و ۸۶۳ هزار نفر به جز مشهد است که ۳۰ درصد از این جمعیت معادل ۵۵۰ هزار نفر تحت پوشش شبکه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب هستند.

وی افزود: تا قبل از انقلاب هیچ شبکه فاضلابی در خراسان رضوی اجرا نشده بود، اما از سال ۶۸ اجرای نخستین شبکه فاضلاب خراسان رضوی در سبزوار آغاز شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی ادامه داد : توسعه شبکه فاضلاب با جدیت ادامه یافت و هم‌اینکه در شهر‌های سبزوار، نیشابور، تربت‌حیدریه و گلبهار شبکه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب و ساخت تصفیه خانه در حال تکمیل است.

علوی بیان کرد: در طرقبه - شاندیز و گناباد بسته محلی تصفیه فاضلاب برای واحد‌های مسکن مهر فعال شده و در شهر‌های تایباد، تربت‌جام، کاخک، قوچان و بجستان نیز اجرای شبکه فاضلاب در دست اقدام است.

وی با اشاره به اینکه سه روستا در شهر‌های فیروزه، جغتای و گناباد نیز به تصفیه خانه‌های روستایی و محلی مجهز شده‌اند.تصریح کرد: در مجموع بخش خصوصی در سال‌های ۹۴ تا ۹۹، در اجرای پروژه‌های فاضلاب این استان به ۲ روش مالی بیع متقابل و سرمایه گذاری خارجی، ۱۳ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده است.

خراسان رضوی سرمایه شرکت آب و فاضلاب مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر