کد خبر: 1035476 A

استاندار :

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با هشدار وضعیت اخیر استان نسبت به افزایش مراجعه کنندگان به مراکز درمانی، اظهارداشت: با خیز دوباره کرونا در استان و شروع پیک چهارم این بیماری، بدون شک وضعیتی خطرناک خواهیم داشت و تلفات کرونایی در پیک چهارم افزایش چشمگیرتر خواهد بود.

 به گزارش ایلنا از یاسوج، حسین کلانتری در نشست ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا گفت: بر اساس آمارهای دانشگاه علوم پزشکی استان، در هفته اخیر آمارهای مراجعه کنندگان مبتلا به ویروس کرونا و شمار بستری های آن افزایش داشته که با ادامه این روند روزهای سختی را پیش رو خواهیم داشت.

وی تاکیدکرد: برای مقابله با ادامه این روند باید کنترل ترددهای شبانه در شهرهای استان به ویژه در سه شهرستان بویراحمد، کهگیلویه و گچساران تشدید یابد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: درخواست منع تردد خودروهای غیر بومی به این استان نیز به زودی مطرح می شود زیرا برخی از شهرهای استان احتمال بازگشت به وضعیت نارنجی را دارند.

کلانتری، از عادی انگاری، برگزاری تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی، تشییع جنازه ها و رونق گرفتن برگزاری مراسم های عروسی شلوغ در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار نگرانی کرد.

وی گفت: باید در نظر داشت که بیش از ۸۸ درصد فوتی‌های کهگیلویه و بویراحمد افراد بالای ۶۵ سال بوده‌اند و ارتباط جوانان با این گروه آسیب پذیر خطرناک خواهد بود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، شرایط در شهرستان‌های گرمسیری را به مراتب بدتر از شهرستان‌های سردسیری عنوان و یادآورشد: از مردم و دستگاه های نظارتی و حاکمیتی انتظار داریم با هم افزایی از خیز پیک چهارم کرونا در استان جلوگیری کنند.

 

 

 

کلانتری کرونا یاسوج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر