کد خبر: 1035473 A

معاون استاندار لرستان مطرح کرد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: برخی از کارخانه‌ها و واحد‌های صنعتی این استان فعالیت ندارند که برنامه دولت احیای این واحد‌های راکد است.

به گزارش ایلنا، اسد عبدالهی گفت: فاز دوم پتروشیمی خرم آباد در شرایط تحریم بهره برداری شد و اکنون علاوه بر فراهم شدن زمینه حمل و نقل، نیاز‌های توسعه‌ای مانند زمین این واحد بزرگ صنعتی اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: یکی از واحد‌های اقتصادی که در شرایط تحریم از نظر ارزآوری به استان کمک کرد، همین شرکت پتروشیمی بود که فاز اول و دوم آن افتتاح شده و در آینده فاز‌های سوم و چهارم آن هم مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

عبدالهی به رفع مشکل شرکت ماشین سازی خرم آباد که مشکل قضایی داشت اشاره کرد و افزود: اکنون مشکل این واحد صنعتی حل شده و مزایده واگذاری آن برگزار شده است که با راه اندازی مجدد آن ۱۵۰ نفر در این شرکت مشغول به کار می‌شوند.

وی به یکی دیگر از صنایع لرستان که در گذشته مشکل داشت، اشاره کرد و اظهار داشت: مشکل عظیم خودروی بروجرد نیز حل شده است اگرچه مالک اصلی آن در زندان است، اما برای رونق صنعت در استان این واحد صنعتی را دوباره راه اندازی کرده‌ایم و در فاز اول آن ۱۲۰ خوردو تحویل داده شد و در مرحله دوم ۱۵۵ خودروی دیگر از کسانی که قبلا ثبت نام کردند تحویل داده می‌شود.

معاون امور اقتصادی استانداری لرستان همچنین به رفع مشکل واحد‌های صنعتی همچون شیشه لرستان، کاشی جم، یخچالسازی خرم آباد، سیمان سفید ازنا اشاره کرد و گفت: اکنون کارخانه سیمان سفید ازنا با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال فعالیت است و امیدواریم فاز اول آن سال آینده به بهره برداری برسد، این کارخانه محدودیت مالی داشت که استاندار لرستان در حال رفع مشکل مالی آن است.

وی به برخی صنایع راکد استان که پس از کرونا فعال شدند، اشاره کرد و افزود: یکی از این واحد‌ها شرکت الکل‌سازی خرم آباد بود، چون ۱۸ درصد الکل کشور در لرستان تولید می‌شود برخی از واحد‌ها مانند واحد خرم آباد که تعطیل بود با کمک سیستم بانکی این واحد در خرم آباد دوباره به چرخه تولید برگشت.

الکل حمل و نقل سیمان مشکل مالی برنامه دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر