کد خبر: 1035421 A

رئیس اداره میراث‌فرهنگی نیشابور خبر داد:

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیشابور از اتمام مرمت کاشی‌های گنبد آرامگاه عطار در شهرستان نیشابور خبر داد.

به ‌گزارش خبرنگار ایلنا، محمداسماعیل اعتمادی‌مقدم در این خصوص، گفت: نیشابور یکی از شهرستان‌های مهم در حوزه گردشگری در خراسان رضوی به‌شمار می‌آید که در کنار ظرفیت‌های طبیعی و بوم‌گردی، میراث‌فرهنگی مهمی همچون آرامگاه خیام، عطار و سایت موزه شادیاخ را در دل خود جای داده است.

وی با اشاره به اینکه اجرای پروژه مرمت کاشی‌های گنبد آرامگاه عطار از مهرماه سال جاری آغاز شده بود، بیان کرد: تمام کاشی‌های گنبد فیروزه‌ای آرامگاه عطار بر اثر عوامل جوی دچار فرسایش و تخریب شده بود و هم‌اکنون عملیات مرمت این بقعه تاریخی با صرف اعتبار ۴ میلیارد ریال به‌صورت کامل به اتمام رسیده است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیشابور یادآور شد: آرامگاه عطار نیشابوری به شماره ۱۱۷۳ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

۲۵ فروردین‌ماه در تقویم ملی ایران به نام روز ملی بزرگداشت عطار‌نیشابوری نام‌گذاری شده است و قرار است به همت یونسکو بزرگداشت این شاعر و عارف ایرانی در فروردین‌ماه ۱۴۰۰ برگزار شود.

تقویم خراسان رضوی عطار نیشابوری گردشگری و صنایع دستی موزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر