کد خبر: 1035408 A

در هشتمین روز از دهه مبارک فجر انجام شد؛

در هشتمین روز از دهه مبارک فجر، پروژه گازرسانی به 23 روستا و 29 طرح صنعتی با هزینه 14 میلیارد و 303 میلیون تومان به صورت همزمان و از طریق ارتباط تصویری با برخی شهرستان ها، با حضور استاندار گیلان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایلنا از رشت، در ادامه برنامه‌های دهه مبارک فجر با حضور ارسلان زارع در شرکت گاز گیلان، به صورت همزمان پروژه گازرسانی به 23 روستای استان در شهرستان های رودبار، سیاهکل، رودسر، لنگرود، لاهیجان و املش با هزینه 13 میلیارد و 531 میلیون تومان مورد بهره برداری قرار گرفت.

همچنین با حضور نماینده عالی دولت در استان، پروژه گازرسانی به 29 طرح صنعتی گیلان به صورت همزمان در شهرستان های صومعه سرا، رشت، فومن، آستانه اشرفیه، آستارا، رودبار، انزلی، لاهیجان و لنگرود با هزینه 772 میلیون تومان افتتاح شد.

استاندار گیلان در این مراسم با بیان اینکه رفع محرومیت، همواره از اهداف متعالی بنیانگذار کبیر انقلاب بوده، گفت: در حالی چهل و دومین سال پیروزی انقلاب را جشن می‌گیریم که شاخص هدف‌گذاری شده برخورداری روستاهای گیلان از نعمت گاز ، با اهتمام دست اندرکاران پر تلاش و همکاری مردم محقق شده است.

وی با بیان اینکه گاز رسانی به بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ خانوار روستایی استان در این ایام مبارک محقق شده، گفت: در حال حاضر شاخص جمعیت بهره مند از گاز اعم از شهری و روستایی در استان به بیش از  ۹۸ درصد رسیده است.

وی تصریح کرد: با بهره‌برداری از ۲۳ پروژه گازرسانی روستایی در گیلان امروز شاخص جمعیت بهره مند روستایی از گاز طبیعی به حدود ۹۶ درصد رسیده است.

استاندار گیلان اظهار داشت: با تلاش های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید، میزان شاخص بهره‌مندی  جمعیت شهری استان نیز به بیش از ۹۹ درصد افزایش یافته این درحالی‌ست که متوسط کشوری برخوردار از گاز، ۹۵ درصد است.

وی خاطرنشان کرد: البته اهتمام داریم روستاهایی که گازدار نیستند با برنامه ریزی موثر، هرچه زودتر از این نعمت برخوردار شوند.

 زارع تسهیل در زندگی و افزایش شاخص رفاه اجتماعی را از مزیت‌های گازرسانی دانست و گفت: عدم استفاده از چوب درختان به ویژه توسط روستانشینان و عدم نیاز به سوخت های فسیلی، تأثیر بسزایی در حفظ محیط زیست و صیانت ازمنابع طبیعی دارد که به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه ای گیلان مورد نظر بوده و دولت های یازدهم و دوازدهم سهم مهمی از این هدف ارزشمند دارند.

در دهه فجر امسال ۸۹۵ پروژه با اعتباری بالغ بر چهار هزار و ۸۱۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد. این میزان اعتبار نسبت به ایام دهه فجر سال گذشته، ۹۶ درصد رشد دارد.

از مجموع اعتبارات‌پروژه‌های دهه فجر امسال بالغ بر دو هزار و ۲۳۱ میلیارد تومان نیز مربوط به بخش خصوصی است.

انقلاب اسلامی دولت شاخص روستا حفظ محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر