کد خبر: 1035341 A

مدیرعامل شهرک ‌های صنعتی اردبیل خبر داد:

مدیرعامل شرکت شهرک ‌های صنعتی استان اردبیل گفت: در 10 ماهه اول سال جاری، 78 طرح صنعتی در شهرک های صنعتی استان مورد بهره برداری قرار گرفت که با شروع به کار این واحدهای تولیدی برای 968 نفر اشتغال ایجاد شد.

به گزارش ایلنا، محمد اهلی از بهره برداری 78 طرح و توسعه صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان اردبیل خبر داد و گفت: آغاز به کار این واحدهای تولیدی در دو بخش شامل 40 طرح جدید صنعتی و همچنین توسعه 38 واحد تولیدی می باشد که توسط سرمایه گذاریان بخش خصوص انجام شده است.

اهلی تعداد واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره برداری در شهرک های صنعتی استان را نیز بیش از 600 واحد تولیدی برشمرد و افزود: از این تعداد بیش از 70 درصد فعال بوده و مابقی غیر فعال هستند.

وی ادامه داد: در مجموع بیش از 600 طرح صنعتی در شهرک های صنعتی استان وجود دارند که این طرح ها در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی از مرحله تخصیص زمین تا مرحله احداث سوله و نصب ماشین آلات قرار دارند.

مدیرعامل شرکت شهرک ‌های صنعتی استان اردبیل تصریح کرد: با حجم سرمایه گذاری های انجام شده توسط بخش خصوصی، در حال حاضر بیش از 12 هزار نفر در شهرک های صنعتی استان مشغول به کار می باشند که در صورت تکمیل و آغاز به کار طرح های صنعتی در دست اجرا، این آمار از افزایش فوق العاده ای برخوردار خواهد شد.

وی افزود: حفظ میزان اشتغال و سرمایه‌گذاری موجود بسیار ارزان‌تر و آسان‌تر از ایجاد اشتغال جدید است که با برگزاری جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و با حمایت های انجام شده توسط مسئولان استانی، تعداد 23 واحد صنعتی راکد در 9 ماهه اول سال جاری به چرخه تولید بازگشتند که سبب اشتغال زایی مجدد برای 250 نفر شد.

اهلی از جمله موارد حمایت از حضور سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی را واگذاری زمین به صورت اقساط بلند مدت بیان کرد و افزود: با تسهیل شرایط پرداخت قیمت حق بهره برداری زمین تلاش شده تا حضور سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی تسهیل شود.

 

بهره برداری شهرک های صنعتی اردبیل محمد اهلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر