کد خبر: 1035222 A

معاون عمرانی استاندار فارس:

معاون هماهنگ کننده امور عمرانی استانداری فارس با اشاره به اینکه بیش از ۶۰۰ مکان ورزشی در استان فارس توسط حوزه ورزش احداث شده است، گفت: در حوزه ورزش اقدامات خوبی انجام شد و شهرداری زرقان نیز در کارنامه خود فعالیت مناسب و خوبی در حوزه پروژه های عمرانی داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زرقان محمود رضایی کوچی در مراسم افتتاح مرکز کنترل و نظارت ترافیک شهری زرقان ابراز کرد: ما اولین استانی هستیم که بیشترین بودجه عمرانی در حوزه راه را دارد که این موضوع به دلیل گستردگی راه ها است.

وی با اشاره به اینکه ۱۵۲ پروژه بزرگ در حوزه راهها و حوزه حمل و نقل فعال هستند، عنوان کرد: پروژه احداث سه بزرگراه در فارس از جمله آزاد راه شیراز به اصفهان که در نیمه اول ۱۴۰۰ با اعتبار ۶ هزار میلیارد تومان افتتاح می شود و همچنین آزادراه شیراز- بوشهر و شیراز -پارسیان در دست اجرا است.

رضایی با اشاره به توسعه راه آهن و افتتاح راه آهن اقلید یزد، عنوان کرد: راه آهن شیراز- گلگهر و شیراز- بوشهر به عنوان ابر پروژه در دست اجرا است.

معاون هماهنگ کننده امور عمرانی استانداری فارس با بیان اینکه در تامین آب شرب و کشاورزی 9 سد در استان موجود است؛ عنوان کرد: در بحث آب از شمال تا جنوب استان، آب شرب پایدار از سد یا چاه تامین می شود که تلاش داریم همه شهرها از آب سدها استفاده کنند.

رضایی خاطرنشان کرد: سد درودزن ۲ برای شهرستان زرقان قابل استفاده است که انتقال آب شرب از خط یک شیراز به محله دودج انجام می شود؛ البته بخشی از آب شرب شهرستان زرقان از طریق آب چاه است که امکان استفاده شهرستان زرقان از آب شرب خط جدید وجود دارد؛ همچنین در زرقان در حوزه کشاورزی، از سد درودزن استفاده می شود.

وی با اشاره به اینکه امسال شرایط خوبی از نظر بارندگی نداشتیم و ۲۰ درصد زیرحد نرمال کشوری بارندگی داریم، یادآور شد: سال قبل در رها سازی آب تلاش کرده و در شهرستان زرقان از آب سد درودزن استفاده شد و همچنان نیز استفاده می شود.

به گفته معاون هماهنگ کننده امور عمرانی استانداری فارس، در حوزه معابر، امورات فرهنگی و اجتماعی، سیستم کنترل تصویری راه اندازی شده است و ترافیک شهر زرقان از طریق مرکز کنترل مشخص می شود.

رضایی همچنین با اشاره به بودجه۴۰ میلیاردی شهرداری زرقان گفت: رقم بودجه با توجه به جمعیت شهرستان رقم خوبی است.

وی با اشاره به اینکه زمین مورد نیاز مسکن ملی نیز مشخص شده است، تصریح کرد: حدود ۷۰ هزار مسکن مهر باقیمانده از دولت قبل ساخته و تکمیل شد و طی سال ۹۹ ، حدود یکهزار و ۱۴۷ پروژه با اعتبار ۲۴ میلیارد تومان در حال افتتاح است.

وی گفت: همچنین اقدامات شایان توجهی در حوزه اینترنت و پوشش تلفن همراه، حوزه بهداشت و درمان و مقابله با بحران های مختلف اعم از سیل، زلزله، کرونا، آتش سوزی، مبارزه با ملخ، سرمازدگی و غیره طی این مدت انجام داده ایم.

معرفی شهرستان زرقان به عنوان شهر سبز با اتمام پروژه های گازرسانی

فرماندار شهرستان زرقان نیز در این مراسم با اشاره به افتتاح پروژه های گازرسانی به روستاهای محروم عنوان کرد: تا پایان امسال، شهرستان زرقان به عنوان شهرسبز با برخورداری از نعمت گاز خواهد بود.

1 (2)

محمد اسدالهی با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری زرقان به صورت متحد فعالیت دارند، گفت: بار شهر نوپای زرقان به دوش شهرداری و شورای شهر این دوره بوده است و طی این مدت چند اداره در این شهرستان مستقر شده است. وی با اشاره به

اینکه امروز بسیاری از معتمدین، بزرگان و خیران شهر از جان و دل در حوزه مدرسه سازی، درمانی و... فعالیت می کنند، ابراز کرد: بزرگان شهر همواره کنار مسئولین بوده اند و این موضوع منجر به موفقیت شهرستان شده است.

وی با بیان اینکه مردم زرقان نیاز به پایش تصویری و کنترل ندارند، عنوان کرد: وجود دوربین های نظارتی بر مدنیت و پیشرفته بودن شهر موثر است تا در کنار خدمات، احساس آرامش و امنیت وجود داشته باشد. فرماندار شهرستان زرقان با بیان اینکه این دوربین ها در بحث ترافیکی بازدارنده است، خاطرنشان کرد: در این حالت نیازی به نصب سرعت گیر و... که به خودرو آسیب می رساند، نخواهد بود.

 

 

 

استان فارس اینترنت ترافیک حوزه بهداشت و درمان شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر