کد خبر: 1035074 A

استاندار همدان:

استاندار همدان گفت: با توجه به تغییر رنگ بندی در برخی از مناطق این استان باید محدودیت‌های پیش‌بینی شده بر اساس این رنگ بندی اعمال شود.

به گزارش ایلنا از همدان، سید سعید شاهرخی روز شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان همدان، اظهار داشت: بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا و جدیدترین بررسی های انجام شده در خصوص رنگ بندی شهرهای استان همدان، شهرهای «بهار، تویسرکان، رزن و درگزین» در وضعیت نارنجی، «همدان، ملایر و نهاوند» در وضعیت زرد و «فامنین ، کبودرآهنگ، اسدآباد» نیز در وضعیت آبی کرونا قرار گرفته‌اند.

استاندار همدان تصریح کرد: ۵۰ درصد کارکنان ادارات دولتی در مناطق دارای وضعیت نارنجی در محل کار حضور می یابند همچنین گروه شغلی سه و چهار حق فعالیت ندارند.

شاهرخی افزود: واحدهای آموزشی شامل مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، آموزشگاه‌های خصوصی و حوزه‌های علمیه در مناطق نارنجی به طور کامل تعطیل بوده و آموزش ها به صورت مجازی صورت می گیرد.

استاندار همدان درباره نحوه فعالیت واحدهای فرهنگی و اجتماعی بیان کرد: واحدهای فرهنگی و اجتماعی نظیر نمازهای جمعه، مساجد، مراسم مذهبی و مراسم آیینی نیز در مناطق نارنجی به طور کامل تعطیل است.

شاهرخی تاکید کرد: همچنین ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی شهرهای نارنجی به سایر شهرها ممنوع است همچنین ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی تخلف محسوب می شود.

وی اظهار داشت: در مناطق زرد گروه‌های شغلی چهار حق فعالیت ندارند در عین حال دو سوم کارکنان در محل فعالیت حضور می یابند.

استاندار همدان با بیان نقش و اهمیت توجه به شیوه نامه های بهداشتی در کاهش آمار مبتلایلان به کرونا از فرمانداران خواست با رعایت ضوابط پیش بینی شده در طرح جامع مدیریت هوشمند، مقررات را سختگیرانه با هدف سفید شدن شهرستان اجرا کنند.

شاهرخی افزود: اصل و محور کار فرمانداران رعایت ۱۰۰ درصدی پروتکل های بهداشتی باشد تا شاهد تغییر رنگ بندی باشیم. همچنین شاخص تنها میزان بستری و مرگ و میر بیماران کرونایی نباشد بلکه میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی هم مدنظر قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه ستاد ملی کرونا روز جاری وضعیت استان همدان در زمینه مقابله با کرونا را مثبت و قابل قبول عنوان کرد همچنین در تماس تلفنی با وزیر بهداشت وی نیز از وضعیت کنونی همدان ابراز رضایت کرد.

بالاترین مقام اجرایی استان همدان با قدردانی از همکاری مردم بیان کرد: ائمه جمعه نهایت همکاری را با ستاد کرونا داشتند و سازمان تبلیغات اسلامی حتی از برگزاری برخی مراسم با حضور در محل و توجیه افراد جلوگیری کرده است.

شاهرخی افزود: جامعه دینی و مذهبی از پیشتازان رعایت شیوه نامه های بهداشتی هستند و لغو راهپیمایی ۲۲ بهمن و برگزاری آن به صورت خودرویی نشان از اهمیت پیشگیری از تجمع و نهادینه کردن مساله رعایت پروتکل های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا است.

استان همدان جامعه وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی همدان سازمان تبلیغات اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر