کد خبر: 1035056 A

مدیر گمرک چهارمحال و بختیاری:

مدیر گمرک چهارمحال و بختیاری گفت: صادرات محصولات پتروشیمی شرکت کود شیمیایی اوره لردگان از گمرک استان آغاز شد.

به گزارش ایلنا، اسماعیل الله‌دادی گفت: با پیگیری‌های مجدانه و مستمر گمرک استان مجوز صادرات‌محصولات پتروشیمی اخذ و مرحله اول صادرات این مجموعه از روز پنجشنبه مورخ ۹۹/۱۱/۱۶ آغاز و در مرحله نخست به کشور ترکیه صادر شد.

الله دادی ضمن ابراز رضایت از به ثمر نشستن تلاش‌های چندین ساله و همکاری دوسویه گمرک و شرکت کودشیمایی اوره لردگان در جهت راه اندازی و در نهایت صادرات محصولات تولیدی، بیان داشت: گمرک استان آماده ارایه تسهیلات لازم برای تسریع در انجام تشریفات صادرات این محصولات در راستای افزایش صادرات و توسعه اقتصادی استان در سال جهش تولید خواهد بود.

 شرکت پتروشیمی اوره، آمونیاک لردگان که دوران بهره‌برداری آزمایشی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته، ششم آذر ماه توسط رئیس‌جمهور افتتاح شد و بر اساس پیش‌بینی‌ها، سالانه ۲۴۰ میلیون دلار درآمد برای کشور به همراه خواهد داشت.

این مجتمع که با ظرفیت یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن احداث شده، سالانه یک میلیون و ۷۵ هزار تن اوره و ۸۰ هزار تن آمونیاک تولید می‌کند و با سرمایه‌گذاری ارزی ۷۵۴ میلیون یورو و ۱۱۲۳ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.

مجتمع پتروشیمی لردگان واقع در استان چهارمحال و بختیاری منطقه فلارد در فاصله ۵۵ کیلومتری شهرستان لردگان واقع شده و به دلیل دسترسی مناسب به منابع آب و گازی و نزدیکی به سه خط لوله گاز کشور از موقعیت مکانی مناسبی برخوردار است.

پتروشیمی چهارمحال و بختیاری سرمایه کود گمرک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر