کد خبر: 1035049 A

با حضور جمعی از مسئولان انجام شد؛

شهردار رشت بناهای تاریخی شهر رشت را هویت شهر و شهروندانش خواند و گفت: حفظ و حراست از بناهای تاریخی و ارج نهادن به میراث باقی مانده از گذشتگان و رفع مشکلات موجود در این بخش‌ها را از وظایف خود می‌دانیم.

به گزارش ایلنا از رشت،سید محمد احمدی شهردار رشت در مراسم افتتاح «نخستین پست موزه مدرسه کشور» که با حضور رمضانعلی سبحانی‌فر معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران، نمایندگان مردم گیلان در مجلس، کیمیا تنهایی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان و مدیرکل پست گیلان برگزار شد، اظهار داشت: حفظ بناهای تاریخی مرکز شهر بسیار با اهمیت است و باید برای آن تلاش کرد.

سید محمد احمدی ساختمان‌های قدیمی بافت پیاده راه، را به نوعی هویت این شهر خواند و با بیان اینکه شهرداری در جهت زنده نگهداشتن این هویت تلاش و برنامه‌ریزی می‌کند، افزود: همه شهروندان به این داشته‌ها افتخار می‌کنند و تمام هدف ما این است که بتوانیم از ظرفیت‌های ملی و استانی برای نگهداری از این ساختمان‌ها استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده به زودی بناهای تاریخی مرکز شهر رشت یعنی ساختمان برج ساعت و ساختمان سازمان فرهنگی و ورزشی تبدیل به موزه می‌شوند.

شهردار رشت یادآور شد: حفظ و حراست از بناهای تاریخی و ارج نهادن به میراث باقی مانده از گذشتگان و رفع مشکلات موجود در این بخش‌ها را از وظایف خود می‌دانیم و در همین راستا جهت ایجاد جاذبه‌های بیشتر برای جذب گردشگر و داشتن شهری توسعه‌یافته نیز تلاش می‌کنیم.

شهرداری مدرسه مشکلات موزه بناهای تاریخی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر