کد خبر: 1034876 A

رئیس سازمان صمت استان مطرح کرد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ۴۱ طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری ۲۲ هزار میلیارد ریال در این استان اجرا شده که به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به مرور در دست بهره‌برداری قرار دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمدرضا مس‌فروش در این خصوص افزود: بهره‌برداری این طرح‌های صنعتی در نقاط مختلف استان خراسان رضوی برای هزار و ۲۷۴ نفر از شهروندان شغل ایجاد کرده است. 

وی محل اجرای این طرح‌ها را شهرستانهای سبزوار و جوین واقع در غرب خراسان رضوی، نیشابور و فیروزه در غرب میانه، خواف واقع در جنوب شرقی، کاشمر در جنوب غرب، بجستان و گناباد در جنوب، چناران در شمال، کلات در شمال شرقی، تربت‌جام در شرق، فریمان واقع در جنوب میانه و مشهد مرکز این استان اعلام کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: از این میان سه طرح صنعتی اجرا و تکمیل شده شامل تولید انواع هیدرو کربنها، قوطی مخصوص شیرخشک، انواع بیسکویت، کیک و کلوچه امروز شنبه آتی ۱۸ بهمن ماه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در این استان به بهره‌برداری می رسند. 

مس فروش به فعالیتهای جاری در حوزه طرحهای صنعتی خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: ظرف ۱۰ ماه گذشته امسال ۲ هزار و ۹۰۵ طرح صنعتی شامل جوازهای تاسیس و طرحهای توسعه با حجم سرمایه‌گذاری ۴۹۴ هزار و ۴۲۲ میلیارد ریال و ۷۹ هزار و ۸۸۶ مورد اشتغالزایی در این استان اجرا شده است. 

وی افزود: این میزان فعالیت در حوزه طرحهای صنعتی خراسان رضوی نسبت به مدت مشابه پارسال در تعداد ۴۶ درصد، در حجم سرمایه‌گذاری ۳۶۳ درصد و در ایجاد اشتغال ۳۹ درصد بیشتر است. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضویاضافه کرد: پارسال ظرف همین مدت، هزار و ۹۹۵ طرح با سرمایه‌گذاری ۱۰۶ هزار و ۷۴۸ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۵۷ هزار و ۵۴۵ نفر در خراسان رضوی اجرا شده بود. 

پیروزی انقلاب اسلامی خراسان رضوی دهه فجر سازمان صنعت معدن و تجارت سرمایه گذاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر