کد خبر: 1034860 A

مدیرکل راهداری استان:

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین گفت: بارش برف، گردنه‌های استان قزوین را سفیدپوش کرده و مه غلیظ دید رانندگان را در این مناطق کاهش داده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، جواد حق لطفی در خصوص وضعیت گردنه های استان قزوین اظهار کرد: در حال حاضر گردنه آوج در محور قزوین-همدان، گردنه قسطین لار در محور قزوین - الموت و گردنه کوهین محور قزوین- رشت شاهد بارش برف و مه غلیظ است.

 مدیرکل راهداری استان افزود: با توجه به شرایط حساس رانندگی در زمان بارش برف و پدیده مه حرکت با سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی ضروری است.

حق لطفی تصریح کرد: هم‌اکنون عملیات برفروبی و نمک پاشی در تمام مسیرها توسط راهداران در حال انجام است.

وی اضافه کرد: ۳۵۰ راهدار در ۲۶ راهدارخانه استان قزوین به همراه ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات در حال ارائه خدمات راهداری زمستانی هستند.

این مسئول از مردم استان قزوین خواست ضمن پرهیز از سفر در هنگام بارش برف، آخرین اطلاعات از وضعیت آب و هوا و راه‌های کشور را از سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای استان دریافت کنند.

استان قزوین دارای ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۲۸ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی است و از نظر آزادراه‌ها نیز رتبه سوم کشور را دارد.

استان قزوین بارش برف بزرگراه جاده حمل و نقل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر