کد خبر: 1034615 A

همزمان با ایام دهه فجر انجام شد؛

یک واحد گلخانه مدرن و تمام مکانیزه به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر روز جمعه با حضور عیسی قبادی معاون امور اقتصادی استانداد قزوین و جمعی از مسئولان در شهر آبگرم به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در مراسم افتتاح این واحد گلخانه واقع در روستای آسیان بخش آبگرم در شهرستان آوج افزود: این گلخانه در زمینی به مساحت پنج‌هزار متر مربع و سطح کشت سه هزار و ۷۰۰ متر راه‌اندازی شده است.

فاطمه خمسه با بیان اینکه این واحد گلخانه تولید نشا را با دستگاه تمام خودکار انجام می‌دهد، اظهار داشت: برای احداث و راه‌اندازی این واحد پنج میلیارد تومان هزینه شده که یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان آن از محل تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۸ تامین شده است.

خمسه به اشتغال‌زایی پنج نفر نیروی کار مستقیم و ۱۵ نفر نیروی کار غیر مستقیم در این واحد گلخانه اشاره کرد و یادآور شد: یکی از ویژگی‌های شاخص این گلخانه نشا سازندهای بیش از هفت متر است که در سایر گلخانه‌ها این ارتفاع پنج متر است. 

رئیس سازمان جهاد استان قزوین خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این واحد گلخانه زمینه تولید محصولات گلخانه‌ای در بخش آبگرم رونق می‌یابد.

معاون اقتصادی استاندار قزوین ۱۷ بهمن در سفر یکروزه به شهرستان آوج چند طرح آموزشی، عمرانی، کشاورزی و صنعتی افتتاح می کند.

امسال به مناسبت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ۷۵ طرح عمرانی، خدماتی و کشاورزی در  شهرستان آوج با ۳۵۰ میلیارد ریال افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

تعداد ۵۵۷ پروژه دهه فجر امسال با ارزش ریالی بالغ بر ۷۵۶۲ میلیارد ریال در استان قزوین به بهره برداری می رسد.

اشتغال انقلاب اسلامی دهه فجر معاون رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر