کد خبر: 1034605 A

در پی ورود سامانه بارشی به کشور صورت گرفت؛

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از امروز با ورود سامانه جدید بارشی به استان و وزش باد گاهی شدید، غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، محمد امیدفر در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه این سامانه همراه با بارش برف و باران است، افزود: فعالیت این سامانه تا روز یکشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت همچنین موجب مه گرفتگی و وزش باد گاهی تا نسبتا شدید در سطح استان می شود.

وی یادآوری کرد: در پی نفوذ این سامانه و آغاز بارش‌ها، لغزندگی معابر و جاده‌ها، کولاک برف، یخبندان، کاهش دید و اختلال در تردد خودروها در راه های ارتباطی به ویژه گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی به مسافران و رانندگان توصیه کرد: از سفرهای غیرضروری اجتناب کرده و در کنار رعایت نکات ایمنی خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

امیدفر همچنین خواستار پرهیز کوهنوردان از فعالیت های کوهنوردی شد و بر ضرورت انجام اقدامات به موقع در خصوص برف روبی در گردنه ها و جاده های کوهستانی،  نمک پاشی راه های ارتباطی، مدیریت در توزیع و مصرف حامل های انرژی و توجه کشاورزان به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی تاکید کرد.

گفتنی است،هوای کلانشهر تبریز در چند روز گذشته برای همه گروه‌های سنی ناسالم و میانگین شاخص آلودگی هوای این شهر در روز پنجشنبه براساس ذرات ۲.۵ میکرون برابر ۱۵۲ بود.

شاخص آلودگی از صفر تا ۵۰ هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰ هوای سالم، از ۱۰۰ الی ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس است و همچنین از ۱۵۰ الی ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌های سنی محسوب می‌شود و شاخص آلودگی بیش از ۲۰۰ نیز وضعیت بحرانی آلودگی هوا را نشان می‌دهد.

آذربایجان شرقی آلودگی هوا مسافران وزش باد هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر