کد خبر: 1034508 A

معاون استاندار اردبیل مطرح کرد:

معاون امور عمرانی استانداری اردبیل با اشاره به نارضایتی مردم از ترافیک سنگین شهر، در خصوص روند پیشرفت راه آهن گفت: کل پروژه راه‌آهن اعم از زیرسازی و ریل‌گذاری نزدیک به ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش ایلنا، فرزاد قلندری از بهره‌برداری ۳۴۰ پروژه عمرانی استان اردبیل در دهه فجر خبر داد و مجموع اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه‌ها را ۱۴ هزار میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: علاوه بر این به مناسبت گرامیداشت دهه‌فجر عملیات اجرایی ۲۰ پروژه بزرگ استانی با چهار هزار میلیارد ریال در این روزها آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: پروژه‌های قابل افتتاح دهه فجر شامل سالن ورزشی دو ومیدانی، برق‌رسانی، آبرسانی به روستاها، نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل با اشتغال‌زایی ۷۰۰ نفر، پروژه‌های بهداشتی و درمانی ،شهرک گلخانه‌ای مغان، تصفیه‌خانه آب شرب خلخال، فاز اول خیابان ساحلی نمین با ۱۸۰ میلیارد ریال‌ ، آبرسانی به ۹ قشلاق‌ ،۱۳ پروژه گازرسانی روستایی و صنعتی با ۳۳۹ میلیارد ریال اعتبار ، ۱۰۳ پروژه عمرانی شهرداری‌ها با سه هزار و ۶۴۰ میلیارد ریال و ۲۷ پروژه ارتباطات و فناوری با ۴۰۰ میلیارد ریال است.

قلندری ادامه داد: امسال پروژه‌های قابل افتتاح دهه فجر نسبت به سال‌های گذشته هم به لحاظ حجم و درصد پوشش شهرستانی بیشتر شده است.

وی درباره افتتاح پروژه‌های شهرداری‌ها به صورت ویدئوکنفرانسی رئیس‌جمهوری افزود: ۳۶ پروژه شهرداری‌ها با ۲ هزار و ۳۵۷ میلیارد ریال اعتبار با حضور رئیس‌جمهوری در چهاردهم اسفندماه افتتاح خواهد شد.

قلندری، اجرای این تعداد پروژه و آغاز طرح‌های عمرانی زیربنایی در استان اردبیل را اقدامی کم‌سابقه خواند و ادامه داد: اقدامات دولت تدبیر و امید در تامین زیرساخت‌های عمرانی استان اردبیل در فضای تحریم و محدودیت منابع مالی دولت، نشانه توجه به مناطق کم‌برخوردار است.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام در اولویت دستگاه‌های اجرایی استان است، افزود: اجرای پروژه‌های عمرانی در قالب سدسازی و بزرگراه‌ها از چند سال قبل در این استان شتاب گرفته و در نظر است در کنار پروژه‌های نیمه‌تمام عملیات اجرایی سدها و بزرگراه‌ها هم تسریع شود.

وی ساماندهی ترافیک در اردبیل را یادآور شد و گفت: ترافیک در این شهر موجب نارضایتی مردم شده و تلاش بر این است با برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی از حجم ترافیک کاسته شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل درباره پیشرفت فیزیکی پروژه راه‌آهن اردبیل- میانه گفت: در زمان حاضر پیشرفت فیزیکی زیرسازی این پروژه  ۸۵ درصد است و تمام قطعات  راه‌آهن اردبیل به صورت مطلوب در حال اجرا  بوده و تا پایان سال زیرسازی آن  انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه کل پروژه راه‌آهن اعم از زیرسازی و ریل‌گذاری نزدیک به ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، عنوان کرد: تلاش بر این است تا پایان سال ۱۰۰ کیلومتر از ریل‌گذاری این پروژه نیز انجام و تا پایان دولت راه‌آهن اردبیل - میانه تکمیل شود.

راه آهن اردبیل ترافیک شهری شهر اردبیل ترافیک اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر