کد خبر: 1034435 A

معاون دادگستری گیلان خبر داد:

معاون دادگستری کل گیلان از دریافت سند برای بیش از ۱۵۰ هکتار از پادگان حسن رود خبر داد و خواستار دستور ویژه رئیس دستگاه قضا برای بررسی این موضوع شد.

به گزارش ایلنا از رشت، جان احمد آقایی در جلسه احیای حقوق عامه در حوزه انفال، منابع طبیعی و محیط زیست با بیان اینکه یکی از مصادیق انفال جنگل است، گفت: وارث کهن‌ترین جنگل یعنی هیرکانی هستیم که جز میراث جهانی است و از دوران سوم زمین شناسی در کرانه دریای خزر وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر وسعت جنگل‌های هیرکانی به یک میلیون و ۸۰۰ هکتار رسیده است، بیان کرد: ۲۵ درصد از جنگل‌های شمالی از بین رفته است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با بیان اینکه طرح‌های توسعه درون جنگلی که تقلیدی و غیربومی است، اضافه کرد: اجرای طرح هادی، آسفالت و جاده در دل جنگل و پروژه‌های عمرانی و طرح جمع آوری جنگل نشینان و قاچاق چوب از جمله عوامل تخریب جنگل هستند.

آقایی با بیان اینکه دفن زباله در جنگل و نداشتن امکانات توسط متولیان باعث شده جنگل مورد توجه سوداگران قرار گیرد، ادامه داد: با اتکا به قانون توانستیم تا حدودی در مقابل کوه خواران و زمین خواران و سواحل خواران بایستیم.

وی در ادامه به نمونه‌های کوه خواری و جنگل خواری در استان گیلان اشاره کرد و افزود: دریافت سند برای ۸۴۰ هکتار از جنگل‌های هفت دغنان صومعه سرا نمونه‌ای از این موضوع است که این اسناد باطل شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با اشاره به دریافت سند برای ۱۵۱ هکتار از پادگان حسن رود، گفت: این زمین ۳۵ هزار میلیارد تومان قیمت دارد و بزرگترین فساد استان محسوب می‌شود.

آقایی خواستار دستور ویژه رئیس دستگاه قضا برای بررسی اینکه چه کسانی از این افراد حمایت می‌کنند، شد.

وی ادامه داد: این فرد در زمان انتخابات گذشته چندین میلیارد تومان به دهیاران استان رشوه داده و هم اکنون پرونده آنها در شعبه دو دیوان عدالت اداری در جریان است.

پیشگیری از وقوع جرم جاده زمین قانون دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر