کد خبر: 1034363 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد ؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مرکز آذربایجان‌شرقی از روند کاهشی تعداد فوتی های ناشی از ویروس کرونا در این استان خبر داد و گفت: میانگین آمار فوتی های روزانه استان در هفته جاری ۴ نفر بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز،محمدحسین صومی در مراسم  تجلیل از منتخبان طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، با قدردانی از زحمات همه افرادی که در مقابله با بیماری کووید ۱۹ سهم داشته اند، افزود: اجرای موفقیت آمیز این طرح مرهون همکاری بین بخشی بین ادارات، نهادها و سازمان های مختلف است.

به گفته وی در هفته جاری آمار بستری های کرونایی در آذربایجان شرقی حدود ۴۵۰ نفر و تعداد فوتی ها نیز ۳۰ نفر بوده است.

صومی گفت: در این طرح حدود  ۶۰ هزار نفر از همکاران کادر بهداشت و درمان، دانشجویان، بسیجیان، شهرداری ها و جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی با هم همکاری دارند که با تلاش آنها افراد بیمار خیلی زود شناسایی و برای اطرافیان بیمار نیز قرنطینه فوری انجام شده و بسته های بهداشتی و حمایتی در اختیار آنان قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه در ارزیابی استانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آذربایجان شرقی در مقابله و مدیریت بیماری کویید ۱۹ عملکردی موفق داشته است، یادآوری کرد: کادر درمان آذربایجان شرقی در کنار مبارزه با این بیماری، از تلاش و موفقیت در سایر خدمات نیز فروگذاری نکرده است.

 

آذربایجان شرقی جمعیت هلال احمر حضرت فاطمه دانشگاه علوم پزشکی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر