کد خبر: 1034340 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به عقب ماندگی فراوان حوزه بهداشت و درمان گیلان، گفت: در ایام کرونا بیش از ۷۰ میلیارد تومان تجهیزات برای این حوزه خریداری شد.

به گزارش ایلنا از رشت،ارسلان سالاری در جلسه شورای اداری گیلان بیان کرد: بدهی بالای دانشگاه علوم پزشکی، معیوب بودن زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی و ناتمام ماندن پروژه‌های درمانی که در این حوزه از استان‌های محروم کشور نیز عقب تر بودیم، از جمله مشکلات گیلان محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه با همکاری مسئولان ملی و استانی توانستیم در این مدت اقداماتی جهت رفع این محدودیت‌ها انجام دهیم، افزود: راه اندازی اورژانس هوایی، اورژانس بیمارستان رازی و افزوده شدن آمبولانس پیشرفته به ویژه در مناطق صعب العبور از جمله این اقدامات است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه برف سال گذشته ۳۳ میلیارد تومان به زیرساخت‌های بهداشتی استان خسارت وارد کرد، گفت: در دوران شیوع کرونا در کمتر از دو هفته تعداد بیماران ما از چند نفر به هزار و ۷۰۰ بیمار رسید.

سالاری با بیان اینکه ۳۰ نفر از کادر بهداشت و درمان استان گیلان در جریان کرونا به درجه شهادت رسیدند، اضافه کرد: از سه ماه پیش تاکنون سیر کرونا در گیلان ثابت بوده است.

وی ادامه داد: بیش از ۷۰ میلیارد تومان برای بیمارستان‌های استان گیلان تجهیزات خریداری شده است.

سالاری تصریح کرد: دو رودخانه رشت باعث آلودگی زیستی و آسیب جسمی و روحی مردم استان شده و از رئیس قوه قضائیه خواهشمندیم برای بهسازی این دو رودخانه اقدام کنند.

 

بهداشتی و درمانی تجهیزات پزشکی حوزه بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر