کد خبر: 1034285 A

رئیس سازمان بازرسی کشور در رشت:

رئیس سازمان بازرسی کشور با تأکید بر پیگیری جدی واحدهای تولیدی و صنعتی از سوی دستگاه قضا، گفت: وضعیت برخی واحدهای تولیدی گیلان نامناسب است.

به گزارش ایلنا از رشت،حجت الاسلام حسن درویشیان در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف سفرهای استانی دستگاه قضا، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در این سفرها از اولویت‌های سازمان بازرسی است بازدید از واحدهای فعال و غیر فعال است.

وی به وضعیت اسفناک برخی از واحدهای تولیدی استان گیلان اشاره و با بیان اینکه متأسفانه بخش قابل توجهی از تجهیزات واحدهای تولید این کارخانه تعطیل شده و خیلی از بخش‌ها غیر فعال بود، افزود: مهم‌ترین مشکل این کارخانه سرمایه در گردش و تجهیزات به روز است.

رئیس سازمان بازرسی کشور ایران پوپلین را یکی از این واحدها عنوان و اضافه کرد: باعث تأسف است که یک چهارم کارخانه بزرگی جون این مجموعه غیر فعال است.

وی ادامه داد: این کارخانه سرمایه‌گذار عظیمی دارد و امروز از مهم‌ترین مشکلاتش سرمایه در گردش است و روند واگذاری است در صورت تأمین سرمایه در گردش حدود ۸۰ درصد مشکل این کارخانه حل خواهد شد.

درویشیان با تأکید بر پیگیری مشکلات این واحدهای تولیدی و صنعتی، گفت: یکی از واحدهای تولید کننده لوازم خانگی که بازدید شد خوشبختانه مشکلی در تولید نداشته و تنها تخصیص ارز برای ثبت سفارش و دریافت مواد اولیه می‌تواند مشکل این واحد را رفع و زمینه را برای افزایش تولید فراهم کند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات گیلان متأسفانه خصوصاً شهر رشت بحث پسماند بوده که سال‌ها این مشکل وجود دارد، ادامه داد: این موضوع زمینه ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی برای این استان را فراهم کرده و به آب‌های سطحی سرایت کرده که قطعاً این موضوع نیز پیگیری خواهد شد.

 

استان گیلان ایران زیست محیطی سرمایه تخصیص ارز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر