کد خبر: 1034220 A

مدیر کل بنیاد مسکن استان:

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین گفت: به مناسبت دهه فجر 420 واحد بازسازی و نوسازی شده روستایی و شهری در مناطق سیل زده استان قزوین افتتاح و واگذار می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علی اصغر گونجی  اظهار کرد: دهه فجر فرصت مناسبی برای افتتاح طرح های عمرانی است تا مردم از خدمات نظام بهره مند شوند و در این ایام 420 طرح نوسازی و بازسازی واحدهای مسکن روستایی و شهری در استان افتتاح می شود که برای نوسازی واحدهای روستایی بالغ بر یک میلیارد و 680 میلیون تومان هزینه شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان بیان کرد: همچنین 9 طرح هادی روستایی با اعتباری بالغ بر 36 میلیون تومان در شهرستان های استان آماده بهره برداری شده است.

گونجی یادآورشد: 16 واحد مسکن شهری با یک میلیارد و 548 میلیون تومان در شهرستان آوج در اختیار افراد کم درآمد قرار می گیرد و 42 واحد نیز در این شهرستان با 480 میلیون تومان بهسازی شده است.

وی اضافه کرد: بهسازی 47 واحد مسکن روستایی در آبیک با 235 میلیون تومان اعتبار، 164 واحد در شهرستان البرز  با  820 میلیون تومان، 263 واحد در بویین زهرا با یک میلیارد و 315 میلیون تومان،  108 واحد در تاکستان با 540 میلیون تومان و 483 واحد در شهرستان قزوین با 2 میلیارد و 415 میلیون تومان در این ایام افتتاح می شود.

این مسئول یادآورشد: یکی از رویکردهای ما تامین مسکن برای خانواده های دارای دو معلول است که این افراد تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که در این راستا 61 واحد به خانواده های واجد شرایط واگذار می شود که اعتبار هزینه شده از سوی بنیاد برای این واحدها بالغ بر 198 میلیون تومان است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان ادامه داد: این واحدها با تفاهم منعقد شده میان بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و اداره کل بهزیستی با پرداخت تسهیلات بلاعوض به خانواده‌های بهزیستی دارای دومعلول و بیشتر ساخته شده است.

گونجی خاطرنشان کرد: خدمت رسانی این نهاد برای محرومان و افراد کم درآمد در سال آینده نیز با قدرت ادامه خواهد داشت تا گامی در مسیر خانه دارشدن افراد کم درآمد و محروم برداشته شود.

استان قزوین دهه فجر سیل مسکن بنیاد مسکن استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر