کد خبر: 1034173 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: موانعی که بر سر راه ترخیص کالا از گمرک وجود دارد، باید رفع شود تا از بروز مشکلات اقتصادی جلوگیری کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، هدایت اله جمالی پور در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان قزوین اظهارکرد: رسوب کالا در گمرک مطلوب نیست و موانع موجود در ترخیص کالا باید برطرف شود چراکه به هر میزان که کالا در گمرک رسوب شود مشکلات اقتصادی هم افزایش پیدا کرده و این موضوع برای مصرف کننده و تولیدکننده خسارت های زیادی را همراه دارد.

استاندار افزود: نگاه استان کاهش موانع و مزاحمت ها برای بخش خصوصی است و  اگر قرار باشد مصوبه ای را تصویب کنیم که زحمت های زیادی را برای بخش خصوصی و تولیدکننده به همراه داشته باشد، شرایط پیچیده و سخت می شود.

جمالی پور ادامه داد: امروز فرصت مناسبی فراهم شده تا به بررسی آنچه در ۴۲ سال اخیر در این کشور رقم خورده بپردازیم و با برطرف کردن مشکلات موجود به سمت پیشرفت حداکثری قدم برداریم.

وی اضافه کرد: رشد و توسعه در دوران پهلوی و در رژیم شاهنشاهی در راستای منافع کشورهای بیگانه بود و مردم ایران تنها نقش کارگری در توسعه کشور داشتند و این مهم ایران را به کشوری وابسته تبدیل کرده بود.

نماینده عالی دولت در استان یادآور شد: در بسیاری از موضوعات از جمله پزشکی، مهندسی، نظامی، نانو تکنولوژی و غیره در اوج قله های پیشرفت هستیم که این مهم بسیار مطلوب ارزیابی می شود.

استاندار خاطر نشان کرد: امروز شاهد این هستیم که مردم در عرصه های مختلف به خود باوری رسیده اند و می توانند برای سرنوشت خود تصمیم بگیرند و در آینده کشور تاثیر مستقیم دارند.

جمالی پور افزود: جمهوری اسلامی یک ارزشی به نام خودباوری در بین ملت خلق کرد و باعث شد مردم در تمامی امورات کشور سهیم باشند، البته در طول این مسیر اشتباهات و مشکلاتی هم وجود داشته که باید با شناسایی و اصلاح این مشکلات به سمت رشد و توسعه هر چه بیشتر حرکت کنیم.

وی اضافه کرد: امروز تاسیس شرکت دانش بنیان و واحدهای صنعتی کوچک می تواند نوید بخش رشد و توسعه اقتصادی کشور در آینده ای نزدیک باشد که امیدواریم این مهم به زودی محقق شود.

دولت رشد و توسعه گمرک مشکلات مشکلات اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر